Kronika 2022/2023
images/grupowe_2018.jpg
  1.  Kształcenie w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną polega na nauczaniu i wychowaniu całościowym, zintegrowanym, opartym na wielozmysłowym poznawaniu otaczającego świata - w całym procesie edukacji.
  2. Edukacja uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną opiera się na indywidualnych programach edukacyjnych, opracowanych przez nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniami na podstawie odrębnych przepisów.
  3. Nauczyciele prowadzą zajęcia edukacyjne zgodnie z indywidualnym programem edukacyjnym, zachowując korelację treści nauczania i wychowania. Czas zajęć i przerw dostosowują do możliwości i potrzeb uczniów. O doborze uczniów do oddziałów decydują głównie ich potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne.
  4. Ze względu na specyficzny charakter edukacji uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną, a także indywidualne tempo i zakres nauki każdego ucznia, osiągnięcia w poszczególnych sferach oddziaływań pedagogicznych i rewalidacyjnych są planowane indywidualnie. Dokonywana okresowo przez nauczycieli i specjalistów wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania ucznia umożliwia modyfikowanie indywidualnego programu edukacyjnego i dostosowanie poziomu oczekiwanych osiągnięć ucznia do jego możliwości.

MAJ 2022

Światowy Dzień Pszczół

20.05.2022r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Tego dnia uczennice pamiętały o żółtym elemencie garderoby. Poznały wiele ciekawostek związanych z pracą pszczół.

Dziewczynki miały również okazję poznać pracę pszczelarza oraz zobaczyć kapelusz pszczelarski. Wspólnie wykonałyśmy ul.  Z ogromnym zaangażowaniem malowały farbami oraz wykonały daszek ze słomy. Na koniec zasmakowały pełnego witamin i wartości odżywczych miodu. To był wesoły, słodki i pracowity dzień.

Z wizytą w bibliotece

Z okazji zbliżającego się Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki - Miejskiej Biblioteki Publicznej – Biblioteki Osiedlowej Nr 3 w Ostrołęce.
Uczennice zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, dowiedziały się jakie są zadania bibliotekarza, oglądały książki według własnych zainteresowań oraz wysłuchały czytanej baśni.
Dziękujemy za możliwość skorzystania z zasobów książkowych.

Święta majowe – krótka lekcja historii

W maju obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które dla nas Polaków mają ogromne znaczenie. Święta te są okazją do przekazania dzieciom wartości patriotycznych takich jak: miłość do ojczyzny, poszanowanie symboli narodowych i pielęgnowanie tradycji. Nasi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przypominającą o Święcie Pracy, Święcie Flagi, Święcie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie wykonali gazetkę tematyczną o symbolach narodowych, sensoryczną flagę Polski, a na koniec odbył się quiz „Co wiesz o Polsce”. Nasi mali patrioci wykazali się ogromną wiedzą o Polsce.

Święto Pracy – popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej to święto państwowe obchodzone 2 maja skupiające uwagę
na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP.

Święto Konstytucji 3 maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą spisaną konstytucją w nowożytnej Europie, drugą na świecie po amerykańskiej, opracowanej przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Twórcami konstytucji byli król Stanisław August Poniatowski i Ignacy Potocki, a także Hugo Kołłątaj i Stanisław Małachowski.


KWIECIEŃ 2022

Bądźmy ekologiczni

DZIEŃ ZIEMI – zadbać o nią musimy, bo się w przyszłości zasmucimy.
Pierwszy warunek – by zawsze dbać o jej szacunek. Drugi to taki – by segregować śmieciaki.

Uczniowie podczas zajęć poznali zasady właściwego segregowania śmieci oraz stworzyli mapę myśli "Co nam daje Ziemia?”

LUTY 2022

Hortiterapia

Zajęcia komputerowe

Hortiterapia

Terapia ręki

W ramach zajęć edukacyjnych uczennice brały udział w zajęciach z Terapii Ręki.
Zajęcia miały na celu usprawnianie motoryki małej oraz rozwijanie precyzji ruchów dłoni i palców. Podczas zajęć dziewczynki manipulowały dłońmi w fasoli, wyciągały przedmioty ukryte w fasoli, ugniatały rękoma masę śniegową i za pomocą foremek robiły wzory w masie.
Uczestniczyły również w zabawach sensorycznych oraz usprawniały chwyt przy pomocy drewnianych zabawek Montessori.

Sensoplastyka w naszej szkole

Galaretki, makarony długie, krótkie i kolorowe, kasza, budyń,  – co łączy te składniki? ŚWIETNA ZABAWA! SENSOPLASTYKA! Wszystko w pięknych kolorach, różnych fakturach bowiem to zmysłowa stymulacja – zabawa, która rozwija kreatywność i twórczość dzieci. Ideą Sensoplastyki jest pobudzenie  wszystkich zmysłów.
Nie było planu, harmonogramu zajęć, każdy mógł robić „co chciał”. Uczniowie tworzyli, ugniatali, mieszali, formowali, manipulowali, dotykali, wąchali i…brudzili się do woli. Wyobraźnia nie miała granic, powstawały różnorodne  masy,  placki, kulki z kolorowego makaronu, galaretki i kaszy. Na koniec uczniowie wspólnie stworzyli sensorycznego „misia”. Było wiele doznań, radości i śmiechu.

 STYCZEŃ 2022

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy jest świetną, pełną wrażeń i uśmiechu zabawą dla naszych uczniów. 28.01.2022r. postanowiliśmy zorganizować Bal karnawałowy w naszej grupie.
Z tej okazji dziewczynki ubrały się w piękne stroje. Bawiły się w rytm muzyki, uczestniczyły w różnych zabawach. Ten dzień przyniósł dziewczynkom wiele radości i uśmiechu.
To była świetna zabawa!

Światowy Dzień Śniegu

W tym roku uczniowie dołączyli do świętowania tzw. Światowego Dnia Śniegu. Dowiedzieli się co to jest śnieg, jak powstaje, wykonali piękne pejzaże malując farbami po prawdziwym śniegu, a następnie przygotowali z mąki ziemniaczanej, pianki do golenia oraz płynu do mycia naczyń - sztuczny śnieg. 

Była to świetna sensoryczna zabawa, która rozwijała także zdolności manualne uczniów.

 

GRUDZIEŃ 2021

Wspominamy czas przedświąteczny w szkole

Na zajęciach kulinarnych uczniowie piekli ciasteczka cynamonowe.

Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą połączoną z rozwijaniem samodzielności a jeszcze przyjemniejsza była degustacja własnoręcznie wykonanych i upieczonych ciasteczek.

 LISTOPAD 2021

Spotkanie z Panią Fryzjerką

Aby w najlepszym stopniu przybliżyć specyfikę zawodu fryzjera w odwiedziny do naszych uczniów przyszła Pani Fryzjerka, a więc tego dnia szkoła zamieniła się w salon fryzjerski.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega ten zawód, jakie przybory są niezbędne podczas wykonywania pracy, m.in. nożyczki, grzebienie, szczotki, suszarka, czy maszynki do strzyżenia. Pani Fryzjerka pokazała uczniom jak należy używać tych przedmiotów oraz wykonała fryzury.

Dziękujemy naszemu gościowi za interesujące zajęcia.

 PAŹDZIERNIK 2021

Zdrowe odżywianie

Uczniowie doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy prawidłowo się odżywiać. Z myślą o witaminkach mieli możliwość wykonania soku marchewkowo-bananowego. Na początku zapoznali się z budową i działaniem sokowirówki. Następnie umyli ręce, obrali warzywa i owoce, pokroili je i zaczęli wyciskać sok.
Każdy z uczniów dostał porcję zdrowego, pachnącego i pysznego soku do degustacji. Na zdrowie!

Jestem muzykantem i na różnych instrumentach gram

Zajęcia z wykorzystaniem muzykoterapii mają na celu zadbać o ogólny rozwój dziecka. W trakcie takich zajęć kształtuje się słuch muzyczny, rozwija poczucie rytmu oraz uczniowie nabywają umiejętności gry na prostych instrumentach muzycznych.


 

 

 WRZESIEŃ 2021

Światowy Dzień Jabłka

Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Uczniowie obchodzili ,,Światowy Dzień Jabłka". Z tej okazji poznały różne gatunki jabłek, smak, zapach oraz kolory jabłek.
Wykleiły bibułą piękne czerwone jabłuszka oraz dopasowywały do siebie połówki jabłek (puzzle).
Był to udany Dzień Jabłkowy i zachęcamy wszystkich do jedzenia tych owoców.

 Karmnik dla ptaków

Uczniowie już we wrześniu postanowili przygotować karmnik dla ptaków. Pracy mieli bardzo dużo: przygotowali deski, pomalowali je, następnie za pomocą narzędzi stolarskich złożyli karmnik, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną.

Gdy karmnik był gotowy zamontowali go na posesji szkoły tuż pod oknem swojej klasy. Nasi uczniowie nauczyli  się, jak mądrze dokarmiać skrzydlatych przyjaciół oraz zdobyli wiedzę, jakie przysmaki im podawać a także codziennie obserwują ptaki przylatujące do karmnika.


Jesienny Sad

Jesień to pora roku, która wiąże się z wieloma pracami ogrodowymi.
Nasi uczniowie na podstawie plakatu poznali prace, które wykonujemy jesienią w sadzie oraz jesienne owoce. Rozwijali swoje zmysły poprzez poznawanie owoców za pomocą węchu, dotyku oraz zapachu. Określali kolor oraz kształt danych owoców.

Doskonalili umiejętności komunikacyjne poprzez dobór odpowiednich symboli MÓWiK. Uczestniczyli w ćwiczeniach doskonalących motorykę małą, przyczepiając owoce na odpowiednie drzewa. Rozbudzali swoją inwencję twórczą oraz kreatywność, wykonując pracę plastyczną pt. „Jesienny sad”.


Pani Jesień do nas przyszła

Jesień to piękna pora roku, która w szkole zagościła już na dobre. Powitaliśmy jesień wybierając się na spacer, podziwiając jej pierwsze oznaki, zbierając kolorowe liście, kasztany oraz oglądając różne drzewa.

Podczas zajęć słuchając utworu „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku” A. Vivaldiego uczniowie oglądali dary jesieni, a także bawili się liśćmi - rozrzucając je po całej sali, obserwując jak wirują i opadają. Przy pomocy wiatraka oraz suszarki stworzyliśmy wiatr, który także wprawiał nasze liście w ruch.

Uczniowie spędzili miło czas, a na twarzach widniały uśmiechy.

MAJ 2021

Idziemy do sklepu

Uczennice zapoznały się dziś z zawodem sprzedawcy oraz z rodzajami sklepów. Wspólnie wykonałyśmy listę zakupów i wybrałyśmy się do sklepu warzywno-owocowego oraz spożywczego.

Celem wyjścia było kształtowanie rozumienia sensu kupna, sprzedaży i płacenia, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych - werbalnych oraz z wykorzystaniem komunikatorów do komunikacji alternatywnej, jak również utrwalenie użycia zwrotów grzecznościowych

Dzień Strażaka

Uczniowie obchodzili Dzień Strażaka.

W związku z tym wzięli udział w różnego rodzaju aktywnościach związanych z tym świętem. Z zaciekawieniem oglądali film edukacyjny "Zawód strażak". Oglądali również plansze demonstracyjne, ćwiczyli motorykę małą oraz utrwalili sobie numer alarmowy 112.

Na zakończenie wykonali symbol Dnia Strażaka – czerwono – niebieską wstążkę.

 

 KWIECIEŃ 2021

Bądźmy ekologiczni

DZIEŃ ZIEMI – zadbać o nią musimy, bo się w przyszłości zasmucimy.
Pierwszy warunek – by zawsze dbać o jej szacunek. Drugi to taki – by segregować śmieciaki.
Uczniowie podczas zajęć poznali zasady właściwego segregowania śmieci oraz stworzyli mapę myśli "Co nam daje Ziemia”?

 

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Jest to ekologiczne święto, którego ideą jest troska o naszą planetę. Uczniowie tego dnia dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o przyrodę oraz otaczający nas świat. Poznali kilka zasad, jak mogą zadbać o naszą planetę (segregacja śmieci, oszczędzanie energii, oszczędzanie wody, dbanie o rośliny i zwierzęta). Szczególną uwagę zwróciliśmy na segregowanie śmieci. Jest to codzienna czynność, którą każdy z nas powinien wykonywać na co dzień. Nasi uczniowie odznaczyli się szczególną wiedzą w tym temacie. Bez problemu wrzucali śmieci do odpowiednio oznaczonych pojemników.

Dzięki wizycie Panów z Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, którzy zajmują się wywozem śmieci z naszej szkoły, uczniowie dowiedzieli się, że posegregowane śmieci z naszych pojemników trafiają do śmieciarki, a następnie są wywożone do sortowni.
Na koniec wykonali eksperyment, polegający na malowaniu naszej planety Ziemi na mleku za pomocą farb. Każdy z nas powinien odznaczać się troską o naszą planetę Ziemię, szanować przyrodę i dbać o nasze środowisko, abyśmy mogli cieszyć się czystym powietrzem, wodą oraz zielenią i pięknem naszych parków i lasów.

MARZEC 2021

W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny

Korzystając z ładnej pogody uczniowie wybrali się na spacer, aby poszukać pierwszych oznak wiosny. Na wierzbie pojawiły się bazie, na niektórych drzewach małe pączki, a w ogródkach pierwsze wyrastające roślinki. Uczniowie obserwowali latające ptaki oraz wsłuchiwali się w ich śpiew. Zaznaczyli także na kartach „Poszukiwaczy pierwszych oznak wiosny” co udało im się zauważyć.

Małymi krokami przyroda budzi się do życia, a my bardzo chętnie chodzimy na spacery, aby obserwować zmiany w niej zachodzące.

 Sadzimy kwiaty

Doniczki, ziemia, sadzonki – ważna sprawa, będzie w szkole super zabawa. W ogrodników się zabawimy i wspólnie kwiatki zasadzimy.

Sadzenie kwiatów bardzo podobało się dzieciom, które z dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę.

Dzięki bezpośredniej obserwacji będą miały możliwość poznania cyklu rozwoju roślin oraz uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

 

LUTY 2021

Jak ubieramy się zimą?

„Przyszła zima biała, śniegu nasypała….”.
W tym roku zawitała do nas prawdziwa zima. Jednak dla naszych uczniów sroga zima nie jest groźna, ponieważ potrafią dostosować ubiór do panującej pory roku.

Podczas zajęć dopasowywali elementy garderoby, które zakładamy podczas zimy. Za pomocą symboli Mówik dobierali odpowiednią odzież. Ozdobili także rękawiczki, za pomocą drucików kreatywnych i innych ozdób.

Dzięki temu ćwiczyli motorykę małą, przeciągając druciki przez otwory w szablonie rękawiczki. Rozwijali także swoje umiejętności multimedialne, przy użyciu tabletu. Dzięki grze edukacyjnej „Szafa”- rozwijali percepcję wzrokową dobierając odzież w pary.

„C” jak cytryna

Uczniowie poznali dziś wielozmysłowo cytrynę. Najpierw nazywali owoc, określali jego kształt i kolor, a następnie mieli możliwość wąchania i skosztowania pokrojonej na kawałeczki cytryny. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była bardzo kwaśna.

Sensoryczne poznanie cytryny było także wprowadzeniem do nauki litery „C”. Artykułowaliśmy naszą literę na głos, wymienialiśmy inne wyrazy z tą literą oraz doskonaliliśmy umiejętności grafomotoryczne poprzez pisanie litery, m.in. na mące, po śladzie - na drewnianych tabliczkach i kartce. Uczniowie również świetnie sobie poradzili z wyszukiwaniem „C” wśród innych liter.


Tu jedną mam rączkę….

Zajęcia z terapii ręki mają na celu usprawnianie motoryki małej ale i dostarczanie wrażeń dotykowych i poznawanie dzięki nim różnych kształtów i struktur materiałów.

Uczniowie brali udział w ćwiczeniach i zabawach mających na celu rozwinąć sprawność całej kończyny górnej, sprawność manipulacyjną dłoni, umiejętność chwytu oraz koordynację między dłońmi.


 Sensoryczne zabawy światłem

Zabawa światłem to nie tylko świetna stymulacja zmysłu wzroku, ale też ćwiczenie pozwalające na doskonalenie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Wysypaliśmy kaszę manną na podświetlony przez lampki blat i ćwiczyliśmy rysowanie palcami – liter, szlaczków oraz różnych kształtów, a także odbijaliśmy własne dłonie. Tworzyły się jasne oraz ciemne cienie, które zmieniały wygląd kaszy.

GRUDZIEŃ 2020

 Dzień herbaty - 15 grudnia 2020

 To był bardzo pachnący dzień.

15 grudnia 2020 r. na korytarzu „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce unosił się wspaniały aromat herbaty. Ten owocowy zapach wydobywał się z sali lekcyjnej Oddziału Nr 1. Bowiem uczniowie świętowali „Dzień Herbaty”. Na zajęciach nie tylko było aromaterapia herbatkowa, ale i także stymulacja zmysłu smaku. Następnie uczniowie przygotowali zimową, ciepłą herbatkę, w której nie zabrakło pomarańczy, limonki czy cytrynki. A na koniec najpyszniejsze – degustacja!!! Hmmm…. cóż za smak i aromat :)


 

POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W tym czasie, nie tylko ubieramy choinkę i gotujemy świąteczne potrawy, ale musimy też zadbać o nasz wygląd, by przy wigilijnym stole oczarować całą rodzinę :). Dlatego też, na zajęciach uczniowie Oddziału Nr 1 „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce uczyli się o zawodzie fryzjera. Poznali wszelkie jego atrybuty: suszarka do włosów, lokówka, prostownica, spinki, itd. Uczyli się wykonywać fryzury, takie jak: kucyk, warkocz czy kok. Doskonalili motorykę małą i dużą. Kształtowali umiejętności matematyczne: przeliczanie, określanie liczebności zbiorów. Ale co najważniejsze, zadbaliśmy o poczucie estetyki w swoim wyglądzie, a nasi uczniowie zdobyli nowe umiejętności. Na pewno ich fryzury podczas tegorocznych świąt zaskoczą nie jedną osobę!

LISTOPAD 2020

 Dzień Ciasta

To był bardzo smakowity dzień, bowiem uczniowie 26.11.2020 r. obchodzili „Dzień Ciasta”.

Zanim przeszliśmy do degustacji, najpierw trzeba było przygotować wszystkie potrzebne składniki, a następnie wyrobić nasze ciasto, co nie było łatwym zadaniem. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.

Po 45 minutach cierpliwego czekania, mogliśmy spróbować naszego przepysznego wypieku – szarlotki. Mniam, mniam, mniam ….!


Tydzień Ciasta - Oddział 2

25 listopada obchodzony jest Dzień Ciasta. W szkole poszliśmy jednak o krok dalej i zorganizowaliśmy… TYDZIEŃ CIASTA!

Każdego dnia na uczniów czekały inne atrakcje, między innymi: zabawy ciastoliną własnoręcznie przygotowaną przez uczniów i zabarwioną wybranymi przez nich kolorami, smażenie naleśników, wykonanie czapek kucharskich z papieru, degustowanie ciast itd.

Zwieńczeniem całego „słodkiego tygodnia” było upieczenie ciasta jogurtowego.

Samodzielne przygotowanie ciasta stworzyło też okazję do doświadczania przez uczniów poczucia osobistego sukcesu i rozwijania umiejętności samoobsługowych.

To był bardzo udany tydzień!

Ciasto jogurtowe

 Ciastolina - 23 listopada 2020 r.

 Czapki kucharskie - 25 listopada 2020 r.

 
 

PAŹDZIERNIK 2020

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Poznali wiele instrumentów muzycznych, utrwalając pojęcia związane z muzyką oraz instrumentami muzycznymi. Dzięki oglądanej prezentacji multimedialnej, mogliśmy zobaczyć nieznane na co dzień instrumenty muzyczne, ale także usłyszeć i poznać wydawane przez nie dźwięki. Podczas zajęć uczniowie rozwijali percepcję słuchową, rozróżniając oraz wskazując obrazek/symbol Mówik słyszanego instrumentu.

Na zakończenie Międzynarodowego Dnia Muzyki odbył się koncert w wykonaniu naszych przedszkolaków z Kolorowego Przedszkola i uczniów z „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce. Zaprezentowali oni swoje umiejętności muzyczne grając na instrumentach muzycznych. Koncert odbył się w prawdziwej scenerii, której uroku dodała kurtyna, która odsłaniała się, aby pokazać naszych artystów.

To był wspaniały koncert, który pokazał jak ogromne zdolności muzyczne mają nasi przedszkolacy oraz uczniowie. Każdy z nich podczas występu wykazał ekspresję muzyczną, wysiłek oraz zaangażowanie


„J” jak jabłko

Jesień dostarcza nam wiele smakowych inspiracji. Uczniowie przekonali się o tym na własnej ….. na własnych ustach.

Smak, węch i dotyk – to głównie te zmysły były wykorzystywane podczas zajęć. Nasi uczniowie najpierw dotykali jabłko, następnie poczuli jego zapach, a na koniec skosztowali.

Przy okazji mogliśmy wykonać wiele ćwiczeń usprawniając małą motorykę: obieranie, tarcie jabłuszka na tarce, malowanie, rozcieranie, wycinanie. Ale kto nie lubi musu z jabłek? Do tego zadania wykorzystaliśmy malakser, który został uruchomiony dzięki przyciskowi Big Switch oraz BJ Participation Box.

Na zajęciach wykorzystaliśmy także tablet, na którym nasi wychowankowie doskonalili spostrzegawczość oraz pamięć grając w grę „MÓWiK – Memory Owoce”. To był także idealny czas, aby poznać literkę „J”, która w końcu w naszym „Jabłuszku” pełni główną rolę.


 Dzień kundelka

Uczniowie obejrzeli krótką prezentację pt : "Jak należy zajmować się psem" oraz karmili głodnego pieska kosteczkami. Na koniec wykonali pracę plastyczno – techniczną – pieska z łączonych materiałów – kolorowego papieru i futerka.


WRZESIEŃ 2020

1,2,3…..liczysz Ty!

Uczniowie utrwalali umiejętności matematyczne : rozwiązywali jesienne karty pracy doskonaląc przy tym percepcję wzrokową, słuchową oraz motorykę małą.


Dzień spadającego liścia

Uczniowie obchodzili Dzień Spadającego Liścia. Na początku poznali dary jesieni, które możemy zobaczyć w parku lub lesie (kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębina, kolorowe liście).
Za pomocą symboli Mówik dobierali odpowiednie nazwy do prezentowanych skarbów jesieni.
Przywitaliśmy Jesień piosenką, w rytm, której uczniowie potrząsali materiałem wypełnionym jesiennymi liśćmi. Wykonali również pracę plastyczną „Jesienne liście”, malując farbami za pomocą rąk. Nasi uczniowie stworzyli przepiękne prace, pełne jesiennych barw. Wspólnie, w radosnych nastrojach bawiliśmy się liśćmi, rozrzucając je po całej sali, obserwując jak delikatnie wirują i opadają na ziemię.
Na twarzach naszych uczniów widniał uśmiech oraz radość.


Jesienny bukiet kwiatów

Uczniowie na zajęciach poczuli się niczym prawdziwi floryści. Bowiem tego dnia mieli możliwość przygotowania jesiennych bukietów z kwiatów, zebranych z pól, łąk oraz przydomowych ogrodów. Bogactwo roślin nadało niepowtarzalny charakter ich wytworom. A każdy z bukietów odzwierciedlał niesamowite poczucie estetyki naszych podopiecznych.


Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - wrzesień 2020 r.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.  Dlatego też w ramach „Światowego dnia pierwszej pomocy” nasi uczniowie na zajęciach edukacyjnych pogłębili wiedzę z tego zakresu.

Na początku obejrzeli krótki film instruktażowy, po czym zabrali się do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Poznali zawartość apteczki, nauczyli się opatrywać rany, a co najważniejsze, utrwalili numer alarmowy pogotowia ratunkowego.

 

Zajęcia - rok szkolny 2019/2020

Najczęściej czytane

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2017/2018

Kronika - 2015/2016


Kronika - 2018/2019

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2019/2020

Kronika - 2013/2014

Kronika - 2020/2021

Kronika - 2012/2013

Kronika - 2021/2022