Drodzy rodzice!

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Jeśli nasze idee oraz oferta edukacyjna są zgodne z Państwa oczekiwaniami, zapraszamy do zapisania dziecka do naszej placówki.

Zapisy do

„Kolorowej Szkoły”

Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce

W szkole rekrutacja trwa przez cały rok szkolny

Aby zapisać dziecko do „Kolorowej Szkoły” należy:

1. Skontaktować się z dyrekcją szkoły.
  2. Posiadać orzeczenie wydane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną o potrzebie kształcenia specjalnego stwierdzające niepełnosprawność sprzężoną (niepełnosprawność ruchową, autyzm, Zespół Downa, Zespół Retta, niepełnosprawność intelektualną umiarkowanego, znacznego lub głębokiego stopnia).
  3. Dostarczyć wypełniony Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły - wniosek należy pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły

Co oferujemy w szkole?

• zajęcia z logopedą,
  • zajęcia z rehabilitantem,
  • muzykoterapię,
  • zajęcia z psychologiem.

Rodzicu! Pamiętaj!

„Kolorowa Szkoła” powstała z myślą o dzieciach potrzebujących pomocy, jest w niej dostosowana łazienka, kontakty na odpowiedniej wysokości, umywali na odpowiedniej wysokości, korytarz wyposażony w barierki, pomoce dydaktyczne, specjalnie wydzielona jadalnia, świetlica, szatnia, podjazd. Jesteśmy małą placówką, w której wyjątkowo pewnie czuja się dzieci nieśmiałe i wrażliwe.

Rodzicu! Pamiętaj!

Szkoła i oddziały przedszkolne to nie tylko budynek, przede wszystkim to osoby przebywające w nim. Tworzące niezwykłą atmosferę

Zaleta małych grup:

• w oddziale przedszkolnym od 2 do 10,
  • w szkole od 2 do 8, od 2 do 6,
  • zespołowe zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze od 2 do 4,
  • indywidualne zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze.

Grupa to miejsce, gdzie dziecko uczy się jak żyć w społeczeństwie. Uczy się reguł, porozumienia z rówieśnikami, uczy się też, że ludzie są różni.

Rodzicu pomyśl o naszej placówce!

Jeśli dziecko potrzebuje specjalnej uwagi osoby dorosłej, jest nieśmiałe, mniej samodzielne, jeśli przebywało dotąd tylko z rodzicami, może mieć trudności z przystosowaniem się do przedszkola lub szkoły. Dzieci z zaburzeniami z kręgu zaburzeń autystycznych mogą odczuwać przerażenie w dużej grupie.

O przyjęciu dziecka do placówki rodzice zostają powiadomieni w możliwie najszybszym czasie od złożenia stosownych dokumentów w sekretariacie.

Jeśli będzie komplet dzieci – rodzice mogą wpisać dziecko na listę rezerwową.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy
o kontakt telefoniczny bądź osobisty.

Serdecznie zapraszamy!