Kronika 2022/2023
images/grupowe_2018.jpg

 Międzynarodowy Dzień Pizzy - 7 lutego 2020 r.

Dnia 07.02.2020r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy uczniowie przygotowali pizzę. Samodzielnie dokonywali wyboru i komponowali składniki według własnych upodobań i smaków.

Z przygotowaniem pizzy nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Wszystkie udekorowane pizze trafiły do pieca, po upieczeniu uczniowie mogli posmakować przygotowanej przez siebie pizzy.

Podczas zajęć kulinarnych nasi uczniowie rozwijali swoje zmysły, samodzielność, kreatywność, motorykę małą, a także kształtowali swoje umiejętności komunikacyjne.


Figury i kolory - luty 2020 r.

Figury geometryczne

Uczniowie utrwalali znajomość kształtów figur geometrycznych takich jak: trójkąt, koło, kwadrat i prostokąt oraz dobierali figury według kodu obrazkowego.


Kolorowe onomatopeje - styczeń 2020 r.

BACH! TRACH! STUK! PUK! – KOLOROWE ONOMATOPEJE

 Puk, puk! Halo! Fu fu! Kle kle! – właśnie tak dziś rozmawialiśmy. Przenieśliśmy się w świat wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Było bardzo zabawnie. Nasi uczniowie, jak zwykle, zaskoczyli nas swoimi umiejętnościami.

Zabawy przed lustrem wspomogły usprawnianie narządów artykulacyjnych. Gra edukacyjna „Rzuć kostką – powiedz onomatopeję” wniosła nutkę rywalizacji do naszych zajęć.

Aktywne czytanie oraz odpowiadanie na pytania do tekstu Juliana Tuwima „Lokomotywa” pozwoliły na rozwijanie oraz budowanie prostych konstrukcji zdaniowych u naszych podopiecznych.

To były mega językowe zajęcia. Ale teraz już żadne onomatopeje nam nie straszne.


 Śnieżne lampiony - grudzień 2019 r.

Udekorowane pięknie lampiony potrafią nadać wyjątkowości oraz niezwykłej atmosfery świętom Bożonarodzeniowym. Dlatego też uczniowie przygotowali  potrzebne materiały do wykonania śnieżnego lampionu i przystąpili do pracy,
a pracy było sporo.

Wszyscy w wielkim skupieniu i zaangażowaniu wykonywali swoje zadanie. Każdy artysta miał inny pomysł na udekorowanie swojego lampionu. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, pomysłowością i zdolnościami manualnymi.

Lampiony pięknie błyszczały w świetle świec.


 Śniegowe bałwanki - grudzień 2019 r.

Zima w pełni, ale tylko za oknem, dlatego uczniowie postanowili zrobić śniegowe bałwanki. Najwięcej przyjemności dostarczyły dzieciom zabawy w sztucznym śniegu.

W ten sposób ćwiczyliśmy sprawność rąk, precyzję ruchów oraz kolory. Chociaż na chwilę udało nam się przywołać zimowy klimat.


 Pobudzamy zmysły - grudzień 2019 r.

Oczy patrzą, uszy słuchają, nos wącha, usta smakują, a dłonie dotykają.

Na zajęciach pobudzaliśmy wszystkie zmysły do działania. Nasz wzrok skupił się na święcącej śnieżnej kuli, węch  - na przyprawach, słuch szedł w parze z grą na instrumentach przy zimowej piosence, a dotyk dał o sobie znać w sensorycznych świątecznych bombkach. To był pracowity czas, ale jakże przyjemny.

Uczniowie doświadczyli wielu przyjemności, a dzięki temu nabyli także nowe umiejętności. Jednakże najważniejszym zadaniem naszych podopiecznych, którą obiecali, że na pewno wzorowo wykonają, to posmakowanie wszystkich dwunastu potraw wigilijnych, a tym samym pobudzanie zmysłu smaku


Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2019 r.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci małych  i dużych  niezastąpiona  przytulanka  – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo wszyscy kochają  misie.
Uczniowie przynieśli do szkoły swojego najmilszego misia. Była prezentacja a nawet sesja zdjęciowa.
Dzieci również wysłuchały wiersza o misiu, grały w „Misiowe memory”, składali misia z pojedynczych części, wyklejali misia włóczką, wykonali plakat.
Po tak pracowitym dniu relaksowali się przy piosence „Misio”. Na zakończenie otrzymali odznakę  „Przyjaciel Misia”

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Za rok również będziemy obchodzić taki dzień, bo to wspaniała zabawa.


Deszczowa pogoda - listopad 2019 r.

Stopy małe, stopy duże, skaczą sobie dziś w kałuże
Mimo, że na dworze jak z cebra leje
To dzieci się z tego śmieją.
Uczniowie Oddziału Nr 3 dobrze się bawili i dużą motorykę ćwiczyli.
W kaloszach po błocie chodzili i na białych kartkach ślady zostawili.


Tydzień patriotyzmu

11 Listopada – Święto Niepodległości to bardzo ważna data w życiu każdego patrioty. Po tylu latach w niewoli, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Ten podniosły czas dało się wyczuć już po przekroczeniu progów „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce. Bowiem przez cały tydzień trwały intensywne przygotowania do uczczenia państwowego święta.

W szkole odbywały się lekcje historii dostosowane do możliwości uczniów, nawiązujące do listopadowej uroczystości – Święta Niepodległości. Uczniowie nie tylko poznali symbole czy też barwy narodowe, ale także uczyli się postawy szacunku, czy też oddania czci poległym bohaterom, którzy walczyli za wolność ojczyzny.


13 listopada obchodzony jest Dzień Placków Ziemniaczanych

Uczniowie również postanowili uczcić to święto.
Przy użyciu specjalistycznych sprzętów do alternatywnej i wspomagającej komunikacji, m. in. tabletu, albumu obrazkowo – dźwiękowego, czy też piktogramów programu MÓWik, przygotowaliśmy przepis, co ułatwiło wykonanie kulinarnego zadania.
Co prawda, na początku trzeba było troszkę popracować dłońmi – obrać ziemniaki, zetrzeć je na tarce – ale potem już tylko była uczta dla podniebienia. Placuszki bardzo smakowały naszym podopiecznym.


Jesienne jeżyki - październik 2019 r.

Krótkie nóżki, długi ryjek
Ostre kolce ciało kryją
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest…malutki jeż.

Uczniowie wykonali jeżyki z masy solnej ćwicząc przy okazji motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.


Moje ciało - październik 2019 r.

  • uczniowie rozmawiali o budowie ludzkiego ciała
  • odrysowali koleżankę i zaznaczali na postaci poszczególne części ciała


Placuszki z twarogiem - październik 2019 r.

Uczniowie  postanowili umilić sobie chłodne jesienne dni przygotowując pyszne placuszki.

Rozpoczynając zajęcia przygotowali sobie wszystkie produkty. Następnie przystąpili do dzieła: dodawali poszczególne składniki do miski, wszystkie starannie odmierzając, mieszali składniki. Gdy już ciasto było gotowe, placki zostały usmażone oczywiście z pomocą uczniów.

Nadszedł również czas na najmilszą część zajęć – degustację. Nikogo nie trzeba było namawiać. Placki z twarogiem były bardzo smaczne. Uczniowie poczęstowali również plackami kolegów i koleżanki w szkole. Wszystkim bardzo smakowało.Jesienny spacer - wrzesień 2019 r.

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona uczniów do spaceru po parku.

Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce, liście i zbierały dary Pani Jesieni – kasztany, żołędzie, kolorowe liście.

Zajęcia - rok szkolny 2018/2019

Najczęściej czytane

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2017/2018

Kronika - 2015/2016


Kronika - 2018/2019

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2019/2020

Kronika - 2013/2014

Kronika - 2020/2021

Kronika - 2012/2013

Kronika - 2021/2022