Deklaracja dostępności "Kolorowej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce

"Kolorowa Szkoła" Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej "Kolorowej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce.

• Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
  • brak opisów zdjęć, tekstu alternatywnego dla czytników obsługiwanych przez osoby niepełnosprawne,
  • dokumenty mogą być zapisane w PDF lub w postaci skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji;
  • dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi,
  • zamieszczone informacje są w postaci artykułów lub załączników, które nie są dostępne cyfrowo.

Wyłączenia

• strona została zaprojektowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Dyrektor "Kolorowej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce - Grażyna Ciszkowska
  • Telefon: 512 997 454

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Stowarzyszenie "Dajmy Razem Szansę"
  • Adres: ul. Karola Szymanowskiego 14
  • Telefon: 515 266 099

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

1. Wejście znajduje się od ulicy Poznańskiej 34/36 i jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową - podjazd dla osób niepełnosprawnych; schody zabezpieczone barierką.
  2. Przed placówką znajduje się parking, na którym zapewniono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
  3. Po wejściu do placówki, do głównego korytarza prowadzą drzwi dwuskrzydłowe. Korytarz posiada po obu stronach poręcze umożliwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym.
  4. W placówce znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
  5. Do szkoły można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  6. W placówce nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
  7. W szkole nie można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.