ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE SZKOLENIE
"Uczeń ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością sprzężoną – wykorzystanie najbardziej efektywnych technik i metod pracy"

W dniach 25 – 26 sierpnia 2016r. w siedzibie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce przy ulicy Poznańskiej 34/36 odbędzie się szkolenie pt.:  Uczeń ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością sprzężoną – wykorzystanie najbardziej efektywnych technik i metod pracy.

Szkolenie przeznaczone jest pedagogów, logopedów, terapeutów, nauczycieli, rodziców i innych osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością u których występują nieakceptowalne społecznie zachowania. Uczestnicy warsztatów nabędą wiedzę z zakresu:

•  charakterystyka dzieci ze spektrum autyzmu z głównym uwzględnieniem umiejętności społecznych, komunikacyjnych oraz problemów w zachowaniu;
  • etiologia zaburzeń pod kątem braku prawidłowo rozwiniętej zdolności do mentalizowania. Prezentacja materiału filmowego pokazującego różnice w umiejętnościach społecznych dzieci w normie rozwojowej i z autyzmem;
  • terapia behawioralna - uczenie na drodze warunkowania sprawczego; podstawowe zasady, w tym znaczenie budowania systemów motywacyjnych;
  •  metody zmiany i redukowania zachowań trudnych z uwzględnieniem strategii postępowania z pierwszego i drugiego poziomu restrykcyjności;
  • uczenie zachowań społecznych i komunikacyjnych;
  • wybrane metody pracy: plany aktywności, skrypty i ich wycofywanie, uczenie incydentalne, wideo modelowanie.

Warsztaty poprowadzi pani Małgorzata Marszałek - certyfikowany terapeuta i superwizor  behawioralny. Superwizor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

Szkolenie jest kierowane do mieszkańców miasta Ostrołęki, finansowane ze środków Urzędu Miasta Ostrołęki w ramach konkursu ofert na działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ze środków Stowarzyszenia "Dajmy razem szansę".

Zgłoszenia prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12.08.2016r. liczba miejsc jest ograniczona. W zgłoszeniu proszę napisać dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, telefon, miejsce pracy.

O zakwalifikowaniu się na szkolenie poinformujemy telefonicznie.