19 maja 2016 r. w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej oraz Niepublicznym Gimnazjum w Ostrołęce uroczyście obchodziliśmy „Dzień Mamy”. W tym szczególnym dniu dla uczestników spotkania zostało przygotowanych wiele atrakcji i niespodzianek – informuje Mariola Ruszczyk.

Zebranych gości: uczniów oraz ich Mamy, pracowników obu szkół i lokalne media powitała Prezes Stowarzyszenia „Dajmy razem szansę” Pani Małgorzata Szafrańska, która złożyła również Mamom najserdeczniejsze życzenia: „za kochające serca miłością bezgraniczną, za pracowitość każdego dnia, za opiekuńczość, zrozumienie, cierpliwość, za trud włożony w wychowanie, za dar szybkiego wybaczania”. Do płynących z serca życzeń dołączyła się Dyrektor „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce Pani Grażyna Ciszkowska, która podkreśliła, że bycie Mamą to, przede wszystkim, „miłość, cierpliwość i akceptacja”

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem, przy wsparciu pracowników szkoły, przygotowali część artystyczną dla swoich Mam. Na początku podopieczni zaśpiewali piosenkę pt. „Kwiatek” („Słoneczne Nutki” – Program Rozwoju i Komunikacji MAKATON) pokazując gesty Makatonu, które sumiennie wcześniej ćwiczyli, aby w tym szczególnym dniu wypaść jak najlepiej. Użytkownicy alternatywnej i wspomagającej komunikacji złożyli życzenia Mamom wykorzystując piktogramy, komunikatory Step – by – step oraz tablet. Zachęcili Mamy do wspólnej gry na instrumentach, która wywołała uśmiech na wielu twarzach. Uczniowie wręczyli też piękne kwiaty przygotowane przez nich na zajęciach świetlicowych. Nie zabrakło też chwil wzruszenia, kiedy Mamy usłyszały najpiękniejsze słowa od swoich dzieci: „KOCHAM CIĘ MAMUSIU”!

Kolejną niespodzianką okazał się tort, przygotowany specjalnie na tą okazję. Po odśpiewaniu „Sto lat”, Rada Rodziców zdmuchnęła 20 świeczek, symbolizujących ilość Mam w naszej placówce.

Po słodkim poczęstunku Mamy mogły zrelaksować się przy spokojnej muzyce, zapalonych świecach, poczuć atmosferę SPA, dzięki Pani Jolancie Gers (lider firmy Avon), która przygotowała warsztaty kosmetyczne oraz wykonywała Mamom zabiegi, takie jak: makijaż czy parafina na dłonie.

Główną atrakcją okazały się bony podarunkowe na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, które bezpłatnie pozyskała Pani Beata Odzijewicz – Kierownik Adminstracyjno – Gospodarczy „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce. Akcja spotkała się z wielkim uznaniem ostrołęckich salonów kosmetycznych, za co z całego serca DZIĘKUJEMY. Zabiegane na co dzień Mamy będą mogły odprężyć się podczas zabiegów upiększających i odmładzających oraz poczuć się jak prawdziwe damy – podkreśliła Pani Beata Odzijewicz.

Mamy nie kryły wzruszenia i radości po tak cudownie spędzonym dniu. Choć na chwilę mogły zapomnieć o obowiązkach domowych i zająć się wyłącznie sobą. Spotkanie dostarczyło wszystkim miłych wrażeń, do których będziemy wracać w wspomnieniach – mówiła Mariola Ruszczyk.

Bezpłatne zabiegi dla Mam uczniów „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce przygotowały następujące zakłady kosmetyczne:

• Gabinet Kosmetyczny „Nefretete” - ul. Gorbatowa 7A/5A, Ostrołęka
  • „Satysfakcja” Studio Kosmetyczne Urody i Wizażu, Iwona Kaczyńska - ul. Goworowska 3, Ostrołęka
  • Studio Urody „Maria” – ul. Gorbatowa 7, Ostrołęka
  • Salon Kosmetyczny „Orchidea” Elżbieta Majkowska – ul. Gorbatowa 7A/23, Ostrołęka
  • „Margaret” Małgorzata Wiernicka – ul. Gorbatowa 7C/15, Ostrołęka
  • Studio Urody Katarzyna Grzyb – ul. Gorbatowa 7A/1A, Ostrołęka
  • „Magia Makijażu” Sylwia Skrzypczak – ul. Gorbatowa 7A/8A, Ostrołęka
  • Studio Urody „Inspiracja” - ul. Gomulickiego 24, Ostrołęka
  • Dorota Chodkowska tel. 606 707 719
  • Renata Kotowska i Specjalistyczny Gabinet Kosmetyczny „Bea” ul. Przytulna 3
  • Jolanta Gers, lider firmy Avon