Jak tradycja mówi, karnawał to czas wspólnych zabaw i tańców, a zatem w karnawale czas na bale. W „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce 28 stycznia 2016 roku odbył się Bal karnawałowy, ale tym razem ze szczególnym udziałem Babć i Dziadków, bo przy tej okazji uczciliśmy Ich święto - informuje Marta Dumała logopeda.

Zebranych gości powitała Wicedyrektor Szkoły Pani Małgorzata Szafrańska, która zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania krótkiej części artystycznej, którą zaprezentowali nasi artyści dla przybyłych babć i dziadków. Wnuczęta z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do tego występu pod okiem swoich pań wychowawczyń oraz wsparciu pracowników niepedagogicznych. Swoje role użytkownicy komunikacji wspomagającej i alternatywnej zaprezentowali wykorzystując gesty, piktogramy i komunikatory AAC: Step-by-step oraz GoTalk.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Julia, która pojęła się zadania zaprezentowania gościom gestów programu Makaton przy piosence "Rodzina". To było dla niej nie lada wyzwanie wystąpić przed publicznością, ale poradziła sobie z tym zadaniem znakomicie, o czym świadczyły gromkie brawa - mówiła Marta Dumała logopeda.

Następnie kochane wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom przygotowane - przy wsparciu pracowników szkoły – upominki. Wszyscy razem udali się na słodki poczęstunek, przy którym trwały miłe i ciekawe rozmowy, a wzruszeni dziadkowie wymieniali między sobą wrażenia z występu swoich wnuków. W ten oto sposób zakończyliśmy pierwszą część naszego spotkania.
Po wspólnym posiłku rozpoczęła się druga część uroczystości. Przedszkolaki i uczniowie w pięknych, ciekawych kostiumach razem ze swoimi babciami, dziadkami, rodzicami oraz rodzeństwem ruszyli na parkiet do tańca. Trzeba przyznać, że zabawa była znakomita i wszyscy świetnie się bawili. Na żadnej twarzy nie dało się zauważyć zmęczenia.
Spotkanie to bez wątpienia dostarczyło wszystkim dużo miłych wrażeń - mówiła Marta Dumała logopeda.

Ten fantastyczny dzień przeszedł już do historii, ale mamy nadzieję, że zapadł głęboko w pamięć wszystkim uczestnikom zabawy. Będziemy do tych wspomnień z wielką radością powracać - informuje Marta Dumała logopeda.