Program dla szkół

ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO

W ramach „Programu dla szkół” finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat zdrowego stylu życia.

Przygotowali także ulotki informacyjne dla uczniów, którzy korzystają ze świetlicy szkolnej. Na każdym kroku staramy się propagować ideę zdrowego stylu życia. Swoją wiedzą dzielimy się z innymi, a także sami staramy się powstępować według zasad zdrowego stylu życia.

Warsztaty kulinarne drogą do samodzielności

Uczniowie „Kolorowej Szkoły” od marca 2019 r. uczestniczą raz w tygodniu w warsztatach kulinarnych.

Poprzez  wspólne kucharzenie nasi wychowankowie zdobywają umiejętności kulinarne, podstawową wiedzę na temat bezpiecznego zachowania podczas przygotowania posiłków, uczą się działania w grupie i dobrze się bawią.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Warsztaty kulinarne drogą do samodzielności” współfinansowanego ze środków Miasta Ostrołęki – działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Warsztaty będą realizowane do 07.12.2019 r.

Mleko w szkole w roku szkolnym 2018/2019

Uczniowie "Kolorowej Szkoły" biorą udział w programie dla szkół "Mleko w szkole".
W związku z tym uczennice postanowiły dowiedzieć po co należy pić mleko i jakie produkty można otrzymać z mleka. Dziewczynki były mile zaskoczone, gdy zobaczyły na stole przeróżne rzeczy mleczne: jogurt naturalny i owocowy, kefir, żółty ser, masło, mleko, śmietana, twaróg, maślanka. Każdy produkt mogły spróbować i  powąchać.  Uczennice były bardzo zadowolone,  że tyle pysznych i zdrowych rzeczy robi się z mleka.
Ustaliliśmy, że  mleko i produkty mleczne dbają o nasze  dobre samopoczucie, prawidłowe odżywianie, sprawność fizyczną i zdrowie. Dziewczynki zrobiły plakat: "Pij mleko, to będziesz: zdrowy, silny, będziesz mieć zdrowe zęby i kości." Na koniec zajęć pomalowały krowę i zrobiły jej piękne łaty.
Po tych wszystkich czynnościach nastąpiła miła chwila degustacji, wybranego przez siebie produktu mlecznego, które zjadły ze smakiem.
Pij mleko!
Pełne wapnia, witamin, soli mineralnych i innych substancji odżywczych, mleko i produkty mleczne dodają Ci sił w życiu codziennym.

Program warzywa i owoce szkole w roku szkolnym 2018/2019

W ramach programu warzywa i owoce w szkole, mleko w szkole przeprowadziłam zajęcia o tematyce warzyw. Uczniowie rozpoznawali warzywa oraz odpowiadali na pytanie, które z warzyw możemy zjeść na surowo. Wykonaliśmy wybrane przez uczniów, warzywa z wykorzystaniem farby wykonanej samodzielnie z ogólnie dostępnych produktów spożywczych oraz farby akrylowej jako barwnika – informuje Joanna Saj oligofrenopedagog.

Rekord dla Niepodległej

Dokładnie 9 listopada 2018r. o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu Polski, łącząc się tym samym z akcją „Rekord dla Niepodległej” organizowanym przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej – informują Małgorzata Ościłowska i Karolina Kozłowska.

"Pola Nadziei"

W czwartek 11 października 2018 r. wolontariusze z Zespołu Szkól Zawodowych nr 4 w Ostrołęce z uczniami „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły w Ostrołęce zasadzili cebulki żonkili na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce. Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

fot. „Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce

Program Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko

Uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce w roku szkolnym 2018/2019 będą brali udział w Programie Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko.

To program edukacyjno – profilaktyczny Fundacji Edukacyjnej
„Pies i Staś” opiera się na założeniu: bezpieczeństwo psa oznacza bezpieczeństwo człowieka. Zajęcia wspomagają u uczniów rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, motoryczny oraz samodzielność.

Podczas takich zajęć przybliżane są potrzeby, obowiązki opiekuna psa, jak i humanitarne traktowanie zwierząt.

Zajęcia z psem Gratką to czysta zabawa z rozrywką.

fot. „Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I – V „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce uczestniczą w Programie dla szkół

„Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”

Celem obu programów jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia owoców, warzyw, mleka i przetworów mlecznych.

Nasi uczniowie, korzystając z programu, uczą się jak odżywiać się zdrowo i wspomagać swój organizm korzystnymi witaminami. Dowiadują się o źródłach pochodzenia produktów oraz sposobie ich uprawy. Z chęcią zjadają otrzymane zdrowe smakołyki i nie mogą doczekać się kolejnych dostaw . . .

Nasi podopieczni swoją wiedzę propagują wśród innych, przygotowując gazetkę szkolną, którą każdy może podziwiać.

Mariola Zadrożna
oligofrenopedagog