Program dla szkół

Mleko w szkole w roku szkolnym 2018/2019

Uczniowie "Kolorowej Szkoły" biorą udział w programie dla szkół "Mleko w szkole".
W związku z tym uczennice postanowiły dowiedzieć po co należy pić mleko i jakie produkty można otrzymać z mleka. Dziewczynki były mile zaskoczone, gdy zobaczyły na stole przeróżne rzeczy mleczne: jogurt naturalny i owocowy, kefir, żółty ser, masło, mleko, śmietana, twaróg, maślanka. Każdy produkt mogły spróbować i  powąchać.  Uczennice były bardzo zadowolone,  że tyle pysznych i zdrowych rzeczy robi się z mleka.
Ustaliliśmy, że  mleko i produkty mleczne dbają o nasze  dobre samopoczucie, prawidłowe odżywianie, sprawność fizyczną i zdrowie. Dziewczynki zrobiły plakat: "Pij mleko, to będziesz: zdrowy, silny, będziesz mieć zdrowe zęby i kości." Na koniec zajęć pomalowały krowę i zrobiły jej piękne łaty.
Po tych wszystkich czynnościach nastąpiła miła chwila degustacji, wybranego przez siebie produktu mlecznego, które zjadły ze smakiem.
Pij mleko!
Pełne wapnia, witamin, soli mineralnych i innych substancji odżywczych, mleko i produkty mleczne dodają Ci sił w życiu codziennym.

Program warzywa i owoce szkole w roku szkolnym 2018/2019

W ramach programu warzywa i owoce w szkole, mleko w szkole przeprowadziłam zajęcia o tematyce warzyw. Uczniowie rozpoznawali warzywa oraz odpowiadali na pytanie, które z warzyw możemy zjeść na surowo. Wykonaliśmy wybrane przez uczniów, warzywa z wykorzystaniem farby wykonanej samodzielnie z ogólnie dostępnych produktów spożywczych oraz farby akrylowej jako barwnika – informuje Joanna Saj oligofrenopedagog.

Rekord dla Niepodległej

Dokładnie 9 listopada 2018r. o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu Polski, łącząc się tym samym z akcją „Rekord dla Niepodległej” organizowanym przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej – informują Małgorzata Ościłowska i Karolina Kozłowska.

"Pola Nadziei"

W czwartek 11 października 2018 r. wolontariusze z Zespołu Szkól Zawodowych nr 4 w Ostrołęce z uczniami „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły w Ostrołęce zasadzili cebulki żonkili na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce. Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

fot. „Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce

Program Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko

Uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce w roku szkolnym 2018/2019 będą brali udział w Programie Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko.

To program edukacyjno – profilaktyczny Fundacji Edukacyjnej
„Pies i Staś” opiera się na założeniu: bezpieczeństwo psa oznacza bezpieczeństwo człowieka. Zajęcia wspomagają u uczniów rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, motoryczny oraz samodzielność.

Podczas takich zajęć przybliżane są potrzeby, obowiązki opiekuna psa, jak i humanitarne traktowanie zwierząt.

Zajęcia z psem Gratką to czysta zabawa z rozrywką.

fot. „Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I – V „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce uczestniczą w Programie dla szkół

„Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”

Celem obu programów jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia owoców, warzyw, mleka i przetworów mlecznych.

Nasi uczniowie, korzystając z programu, uczą się jak odżywiać się zdrowo i wspomagać swój organizm korzystnymi witaminami. Dowiadują się o źródłach pochodzenia produktów oraz sposobie ich uprawy. Z chęcią zjadają otrzymane zdrowe smakołyki i nie mogą doczekać się kolejnych dostaw . . .

Nasi podopieczni swoją wiedzę propagują wśród innych, przygotowując gazetkę szkolną, którą każdy może podziwiać.

Mariola Zadrożna
oligofrenopedagog