Home
images/grupowe_2018.jpg

6 października 2017 roku obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Około 17 milionów dzieci, młodzieży, a także dorosłych to osoby z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Osoby te mają prawo do pełnego
i równego korzystania z praw człowieka oraz uczestnictwa w życiu społecznym.

Uczniowie i pracownicy „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum
w Ostrołęce właśnie tego dnia „zaświecili” na zielono.

Wszyscy mieli na sobie element garderoby w kolorze zielonym, aby zjednoczyć się z osobami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Ten niewielki gest miał na celu uświadomienie innym, że osoby z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym zasługują na szacunek, wsparcie, a także pragną być traktowani jak wszyscy inni ludzie, aby mogli rozwijać swoje zdolności, zainteresowania i dążyć do spełnienia swoich marzeń.

Tego dnia należy także pamiętać o rodzicach osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, którzy walczą o prawa dla swoich dzieci oraz wspierają ich w rozwoju, dążą do tego, aby ich dzieci były w pełni szczęśliwe i akceptowane przez społeczeństwo. Wszyscy „dajmy zielone światło osobom z MPD!” – informuje Katarzyna Gajewska oligofrenopedagog.

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2015/2016

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2013/2014

 

Kronika - 2012/2013