Kronika 2020/2021
images/grupowe_2018.jpg
 

Dzień Rodziny - 12 czerwca 2021

Dzień Rodziny - stał się okazją do wspólnej zabawy i lepszego poznania osób z niepełnosprawnościami.

Wyrazy uznania za zorganizowanie przepięknego, pełnego wielu wrażeń Dnia Rodziny należą się Stowarzyszeniu Humanitas, którego przedstawicielki zadbały o każdy szczegół spotkania rodzinnego. Wśród gości był również obecny Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik z rodziną.
Organizację pikniku wsparła firma ANI-MIX, Anna Suchcicka, Prospreco Sp.z o.o. oraz JBB.
Dziękujemy

 

Dzień Dziecka - 1 czerwca 2021

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”- słowa te doskonale odzwierciedlają nastrój naszych uczniów.
Dnia 1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ostrołęce wzięli udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu.
Wszystkim dopisywały świetne humory. Specjalnie dla naszych dzieciaków wykonaliśmy słodką i kolorową watę cukrową.
Uczniowie otrzymali także niespodziankę- piniatę ze słodkościami w środku.

 

Dzień Książki

Obchodziliśmy „Dzień Książki”. Uczniowie wzięli udział w czytaniu uczestniczącym, a następnie wysłuchali wybranych przez siebie wierszy.
Celem zajęć było pobudzenie zainteresowania czytaniem książek, a podczas słuchania czytanych wierszy – rozwijanie wśród uczniów wyobraźni. 

 

Program dla szkół - warsztaty kulinarne

W ramach „Programu dla szkół”, którego zadaniem jest propagowanie zasad zdrowego odżywiania, uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Podczas nich wykonali wiosenną sałatkę warzywną.

Uczniowie przygotowali same przepyszne warzywa: pomidory, ogórki, szczypiorek, cebulkę, rzodkiewkę, oliwki oraz jajka. Następnie wszystkie produkty dokładnie umyli, obrali oraz pokroili, a gotową sałatkę zdegustowali.

Nasi uczniowie wiedzą, że należy jeść warzywa, które są bardzo zdrowe i mają dużo witamin.

 

Nakrętki dla Marii

Funkcjonariusze, pracownicy oraz osadzeni Zakładu Karnego w Przytułach Starych przez miesiąc zbierali plastikowe nakrętki, które 19 maja przekazali na rzecz uczennicy „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce.

 Jest to kolejna inicjatywa podjęta w celu pomocy Marysi i jej rodzinie. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć cegiełkę w tak szczytnym celu.

 

Dzień Ziemi - 22 kwietnia

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi.

Jest to ekologiczne święto, którego ideą jest troska o naszą planetę. Uczniowie tego dnia dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o przyrodę oraz otaczający nas świat. Poznali kilka zasad, jak mogą zadbać o naszą planetę (segregacja śmieci, oszczędzanie energii, oszczędzanie wody, dbanie o rośliny i zwierzęta). Szczególną uwagę zwróciliśmy na segregowanie śmieci. Jest to codzienna czynność, którą każdy z nas powinien wykonywać na co dzień. Nasi uczniowie odznaczyli się szczególną wiedzą w tym temacie. Bez problemu wrzucali śmieci do odpowiednio oznaczonych pojemników.

Dzięki wizycie Panów z Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, którzy zajmują się wywozem śmieci z naszej szkoły, uczniowie dowiedzieli się, że posegregowane śmieci z naszych pojemników trafiają do śmieciarki, a następnie są wywożone do sortowni.
Na koniec wykonali eksperyment, polegający na malowaniu naszej planety Ziemi na mleku za pomocą farb. Każdy z nas powinien odznaczać się troską o naszą planetę Ziemię, szanować przyrodę i dbać o nasze środowisko, abyśmy mogli cieszyć się czystym powietrzem, wodą oraz zielenią i pięknem naszych parków i lasów.


Światowy dzień wiedzy o autyzmie - 2 kwietnia 2021

 

 Droga Krzyżowa - marzec 2021

Poznajemy nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa

Zapoznanie dzieci z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Ukazanie dzieciom wyjątkowego charakteru tego nabożeństwa. Kształtowanie postawy współprzeżywania spotkania z cierpiącym Jezusem


Dzień Kolorowej skarpetki - 21 marca 2021

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa uczniowie oraz pracownicy szkoły założyli skarpetki z różnych niepasujących do siebie par.

Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.


Dzień Kobiet - 8 marca 2021 r.

Kwiaty dla Pań


Dzień Kobiet - 8 marca 2021 r.

Kwiaty dla dziewczynek


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21 lutego 2021

Tego dnia szczególną wagę przywiązuje się do podnoszenia świadomości językowej oraz kształtowania poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. Do akcji przyłączyli się również uczniowie „Kolorowej Szkoły”!

Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi zwrotami grzecznościowymi w języku polskim. Dowiedzieli się, w jakich sytuacjach je stosujemy i w jaki sposób są one wypowiadane (intonacja). Poznali gesty systemu MAKATON przydatne na co dzień. A na koniec wykonali pracę plastyczną z wybranym przez siebie zwrotem grzecznościowym, co dało im wiele satysfakcji.


Urodziny Julii

24 lutego 2021 r. nasza uczennica Julia świętowała swoje 17-ste urodziny. Kolega, koleżanki oraz opiekunowie złożyli Julii życzenia i wręczyli piękną kartkę urodzinową. Julia poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami.

Jeszcze raz życzymy naszej Julii wszystkiego najlepszego.

 


Tłusty czwartek w Oddziale Nr 1

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Ten dzień minął na przygotowaniu pysznych pączusiów z waniliowych serków homogenizowanych.

Uczniowie z chęcią wzięli się do pracy - założyli fartuszki, przygotowali ciasto i upiekli słodkości. Puchate pączusie błyskawicznie znikały, co świadczy o tym, że były przepyszne.

 


Program dla szkół

Uczniowie uczestniczyli w ,,Programie dla szkół”, który służy kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych. Dowiedzieli się jakie korzyści ma jedzenie owoców, warzyw oraz picie mleka. Ułożyli również piramidę zdrowego żywienia, która pokazuje jakie są zasady zdrowego odżywiania się.

Przygotowali również wystawkę, na której znajdowały się produkty ekologiczne. Na koniec odbyła się degustacja warzyw, owoców oraz produktów mlecznych.

 


 Urodziny Nikoli - 18 grudnia 2020 r.

18 grudnia 2020 r. nasza uczennica Nikola, obchodziła swoje 14-ste urodziny. Ten dzień był pełen miłych słów, życzeń oraz słodkości 😀.

Wszystkiego najlepszego Nikola!!!

 

 Ubieranie choinki - grudzień 2020 r.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas oczekiwania i radości. Jedną z tradycji bożonarodzeniowych jest ubieranie choinki, dlatego też nasi uczniowie postanowili udekorować choinkę.

Podczas zajęć uczniowie korzystali z nowoczesnych technologii, urządzenia C-Eye II Pro, który posiada system śledzenia wzroku. Jest to narzędzie umożliwiające dostosowanie metod do możliwości oraz potrzeb ucznia. Polega na wybieraniu przez ucznia wyświetlanych na ekranie treści. Urządzenie stymuluje funkcje językowe, wzrokowo- przestrzenne, pamięci, myślenia, umiejętności komunikacji, a przede wszystkim daje uczniom możliwość sprawczości. Uczniowie za pomocą programu eyeLearn udekorowali choinki, wskazując wzrokiem lub dotykając wyświetlane na ekranie ozdoby choinkowe.

 

Tydzień Bożonarodzeniowy - 14-18 grudnia 2020 r.

W dniach od 14 do 18 grudnia w szkole odbył się Tydzień Bożonarodzeniowy. Każdego dnia na naszych uczniów czekały ciekawe aktywności.

W poniedziałek poznali najpopularniejsze zwyczaje i tradycje świąteczne zapoznając się z prezentacja multimedialną i odgadując zagadki przedstawione za pomocą piktogramów AAC. Symbolicznie ubrali choinkę, nauczyli się nakrywać świąteczny stół.

Wtorek był dniem kolędowania. Odwiedził nas specjalny gość – Anioł niosący dobrą nowinę. Na ręce wychowawców przekazał opłatek przeznaczony na szkolne spotkania wigilijne.

W środę natomiast wykonali wybrane przez siebie ozdoby choinkowe: bombki, aniołki, łańcuchy itp. Zapach wigilijnych potraw zaczął unosić się w czwartek. Przygotowali kapustę wigilijną, barszcz, pierogi, kutię. Upiekli makowiec, piernik i pierniczki.

Zwieńczeniem całego tygodnia były klasowe spotkania wigilijne. Uczniowie, po nakryciu i udekorowaniu świątecznego stołu wysłuchali fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Następnie składali świąteczne życzenia, korzystając z urządzeń do Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej AAC.

Życzenia zostały uwiecznione w formie filmików. Później zasiedli do „wieczerzy wigilijnej” wraz z opiekunami. Wspólnie przeżyliśmy piękny czas upływający w magicznej, pełnej ciepła atmosferze.

Tego dnia z naszych twarzy nie znikał uśmiech.

Oddział Nr 1

 

Oddział Nr 2

 

Oddział Nr 3

 


Zespół rewalidacyjno-wychowawczy

 

 

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - 03.12.2020r.

"Każdy inny, wszyscy równi’’

Z okazji Światowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami stworzyliśmy wspólnymi siłami plakat.

Każdy z uczniów zaznaczył swoją obecność przez odciśnięcie dłoni na plakacie, którego tytuł brzmiał: "Każdy inny, wszyscy równi’’. Po uroczystym zaznaczeniu swojej obecności, każde dziecko wybrało oraz pokolorowało jedną z kilku tematycznych kolorowanek.

 

Zespół rewalidacyjno-wychowawczy

 

KALENDARZE ADWENTOWE - grudzień 2020 r.

Miesiąc grudzień kojarzy nam się z zapachem pierniczków czy też pomarańczy. Ale grudzień, to także ADWENT – czyli radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

Dlatego też, na zajęciach edukacyjnych uczniowie przygotowali kalendarze adwentowe, które pomogą przygotować się do tego ważnego wydarzenia.

Ale, żeby nie było tak łatwo, pracownicy szkoły, także otrzymali swój kalendarz, z którego dowiadują się o zadaniach do wykonania na cały dzień.

U nas jest zawsze wesoło i kolorowo!!!

 

#RazemNaŚwieta - grudzień 2020 r.

W przedświąteczny czas uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce wraz ze swoimi nauczycielami postanowili przyłączyć się do akcji „Razem na święta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Każdy oddział wykonał piękne kartki świąteczne ze specjalnymi, serdecznymi życzeniami. Kartki zostały przekazane podopiecznym Domu Opieki Społecznej „WRZOS” w Ostrołęce. Mamy nadzieję, że wraz z życzeniami do pensjonariuszy DPS-u trafiła dobra energia i radość ze zbliżających się świąt.

Zespół rewalidacyjno-wychowawczy

 

Oddział Nr 1

 

Oddział Nr 2

 

Oddział Nr 3

 

„Szkolne Przygody Gangu Fajniaków” - "Moje miejsce na ziemi. Oszczędzaj Kropelkę - eksperymenty z wodą".

Uczniowie wzięli udział w akcji „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Uczestniczyli w zajęciach pt. „Moje miejsce na ziemi. Oszczędzaj Kropelkę- eksperymenty z wodą”. Podczas zajęć pracowali z globusem, dzięki czemu mogli zobaczyć, jak dużą część powierzchni Ziemi zajmuje woda. Nabyli wiadomości związane z oszczędzaniem wody oraz znaczeniem wody dla życia człowieka, roślin i zwierząt. Porównywali objętość wody w szklankach o różnej wielkości oraz zabarwiali wodę barwnikami spożywczymi o różnych kolorach, przez co zajęcia stały się bardziej atrakcyjne i sprawiły uczniom wiele radości. Przeprowadzili także kilka eksperymentów, dzięki którym mogli obserwować i porównywać zachodzące zjawiska z wodą. Na koniec zajęć wykonali pracę plastyczną, przedstawiającą omawiany podczas zajęć żywioł.

 

 

Gang Fajniaków i Miasto Marzeń
listopad 2020 r.

 

Ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu"
11 listopada 2020 r.

Szkoła pamięta
listopad 2020 r.

Ogólnopolska akcja "Wspólnie przełamując milczenie"
październik 2020 r.

SZKOLNE PRZYGODY GANGU FAJNIAKÓW
31 października 2020 r.

ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO
październik 2020 r.

W ramach „Programu dla szkół” finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat zdrowego stylu życia.

Przygotowali także ulotki informacyjne dla uczniów, którzy korzystają ze świetlicy szkolnej. Na każdym kroku staramy się propagować ideę zdrowego stylu życia. Swoją wiedzą dzielimy się z innymi, a także sami staramy się powstępować według zasad zdrowego stylu życia.

Październik Miesiącem Szerzenia Wiedzy o Zespole Retta
15-16 października 2020 r.

Symbolem zespołu Retta jest kolor fioletowy. Uczniowie wraz z nauczycielami tego dnia mieli element ubioru koloru fioletowego oraz wykonali piękne aniołki.
Dziewczęta z zespołem Retta mimo wielu dolegliwości są pogodne i pełne wdzięku. Ich oczy potrafią przekazać wszystkie emocje jakich doświadczają. To osoby bardzo ciekawe świata, które bardzo chcą się komunikować!

Paulinko Dziękujemy, że jesteś z nami!!!

Szkolenie AAC
11 i 17 października 2020 r.

Szkolenie „Praktyczne wykorzystanie alternatywnych i wspomagających metod komunikowania się”

 

Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2020 r.

14 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji rodzice wraz z uczniami przygotowali dla nauczycieli i innych pracowników szkoły bardzo miłą niespodziankę.

Kochani rodzice bardzo Wam dziękujemy!

11-te urodziny Wojtka
9 października 2020 r.

W dniu 09.10.2020r. Wojtek świętował swoje 11- te urodziny.
Koleżanka oraz koledzy zaśpiewali jubilatowi "Sto lat", złożyli życzenia wręczając mu piękną kartkę urodzinową. Wojtek w podziękowaniu poczęstował wszystkich pysznym tortem.

 

20-te urodziny Mateusza
5 października 2020 r.

5 października celebrowaliśmy 20 – te urodziny Mateusza. Z tej okazji złożyliśmy mu najlepsze życzenia i odśpiewaliśmy gromkie „Sto lat”. Koleżanka z grupy wręczyła jubilatowi własnoręcznie wykonaną kartkę urodzinową.

Mateusz natomiast przygotował dla swoich koleżanek i kolegów słodki, urodzinowy poczęstunek.


Dzień Chłopaka
30 września 2020 r.

Dnia 30 września uczniowie Oddziału Nr 2 wraz z wychowankami Zespołu rewalidacyjno - wychowawczego wspólnie celebrowali obchody Dnia Chłopaka.
Uczennice obu grup wręczyły swoim kolegom własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami zredagowanymi przy użyciu multimedialnego programu SymWriter służącego do zapisywania tekstu w formie symboli graficznych.
Po złożeniu życzeń nadeszła pora na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Nie zabrakło też dobrej muzyki w rytmie disco.
 Wspólnie spędzony czas upłynął nam w bardzo miłej i radosnej atmosferze, a co najważniejsze - na twarzach naszych chłopców często gościł uśmiech.


11-te urodziny Julii
28 września 2020 r.

Dnia 28 września Julka obchodziła swoje 11 -te urodziny.
Koledzy z klasy wręczyli jej własnoręcznie wykonaną kartkę urodzinową. Były życzenia oraz wspólne śpiewanie "Sto lat".
Julka przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły słodki poczęstunek w postaci tortu.


Powitanie Jesieni
23 września 2020 r.

23 września uczniowie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Zespołu Rewalidacyjno – Wychowawczego, Szkoły Przysposabiającej do Pracy świętowali Pierwszy Dzień Jesieni.

Jesień przywitała nas piękną pogodą, dlatego postanowiliśmy wyjść na plac budynku szkoły. Tam odwiedziła nas piękna i radosna Pani Jesień. Przyniosła ze sobą koszyk pełen skarbów jesieni. Nasi uczniowie mogli obserwować przyniesione dary: kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, a także jabłka i gruszki z jesiennego sadu.

Pani Jesień w rytm piosenki „Spadające listki” rozsypała jesienne liście, które uczniowie mogli obserwować nad swoimi głowami, jak wirują uniesione przez lekki wiatr. Jesień wprawiła uczniów w dobry nastrój oraz wywołała uśmiech na wielu twarzach.

Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością oraz kreatywnością. Wspólnie stworzyli „Jesienny pejzaż”. Każdy z nich malował wybranym przez siebie kolorem, pędzlem lub paluszkami, dowolne kształty. Dzięki temu powstał wspaniały obraz w jesiennych barwach.

Wszyscy w rytm jesiennych utworów bawiliśmy się, śpiewaliśmy, a także graliśmy na instrumentach muzycznych. Na koniec były wspólne zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza.


Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
12 września 2020 r.
 

 
 

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2015/2016

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2013/2014

 

Kronika - 2012/2013