Zajęcia
 1. Kształcenie w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną polega na nauczaniu i wychowaniu całościowym, zintegrowanym, opartym na wielozmysłowym poznawaniu otaczającego świata - w całym procesie edukacji.

2. Edukacja uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną opiera się na indywidualnych programach edukacyjnych, opracowanych przez nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniami na podstawie odrębnych przepisów.

3. Nauczyciele prowadzą zajęcia edukacyjne zgodnie z indywidualnym programem edukacyjnym, zachowując korelację treści nauczania i wychowania. Czas zajęć i przerw dostosowują do możliwości i potrzeb uczniów. O doborze uczniów do oddziałów decydują głównie ich potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne.

4. Ze względu na specyficzny charakter edukacji uczniów z  niepełnosprawnością sprzężoną, a także indywidualne tempo i zakres nauki każdego ucznia, osiągnięcia w poszczególnych sferach oddziaływań pedagogicznych i rewalidacyjnych są planowane indywidualnie. Dokonywana okresowo przez nauczycieli i specjalistów wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania ucznia umożliwia modyfikowanie indywidualnego programu edukacyjnego i dostosowanie poziomu oczekiwanych osiągnięć ucznia do jego możliwości

Tydzień patriotyzmu

11 Listopada – Święto Niepodległości to bardzo ważna data w życiu każdego patrioty. Po tylu latach w niewoli, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Ten podniosły czas dało się wyczuć już po przekroczeniu progów „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce. Bowiem przez cały tydzień trwały intensywne przygotowania do uczczenia państwowego święta.

W szkole odbywały się lekcje historii dostosowane do możliwości uczniów, nawiązujące do listopadowej uroczystości – Święta Niepodległości. Uczniowie nie tylko poznali symbole czy też barwy narodowe, ale także uczyli się postawy szacunku, czy też oddania czci poległym bohaterom, którzy walczyli za wolność ojczyzny.

13 listopada obchodzony jest Dzień Placków Ziemniaczanych

Uczniowie również postanowili uczcić to święto.
Przy użyciu specjalistycznych sprzętów do alternatywnej i wspomagającej komunikacji, m. in. tabletu, albumu obrazkowo – dźwiękowego, czy też piktogramów programu MÓWik, przygotowaliśmy przepis, co ułatwiło wykonanie kulinarnego zadania.
Co prawda, na początku trzeba było troszkę popracować dłońmi – obrać ziemniaki, zetrzeć je na tarce – ale potem już tylko była uczta dla podniebienia. Placuszki bardzo smakowały naszym podopiecznym.

Jesienne jeżyki - październik 2019 r.

Krótkie nóżki, długi ryjek
Ostre kolce ciało kryją
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest…malutki jeż.

Uczniowie wykonali jeżyki z masy solnej ćwicząc przy okazji motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Moje ciało - październik 2019 r.

• uczniowie rozmawiali o budowie ludzkiego ciała
  • odrysowali koleżankę i zaznaczali na postaci poszczególne części ciała

Placuszki z twarogiem - październik 2019 r.

Uczniowie  postanowili umilić sobie chłodne jesienne dni przygotowując pyszne placuszki.

Rozpoczynając zajęcia przygotowali sobie wszystkie produkty. Następnie przystąpili do dzieła: dodawali poszczególne składniki do miski, wszystkie starannie odmierzając, mieszali składniki. Gdy już ciasto było gotowe, placki zostały usmażone oczywiście z pomocą uczniów.

Nadszedł również czas na najmilszą część zajęć – degustację. Nikogo nie trzeba było namawiać. Placki z twarogiem były bardzo smaczne. Uczniowie poczęstowali również plackami kolegów i koleżanki w szkole. Wszystkim bardzo smakowało.

Jesienny spacer - wrzesień 2019 r.

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona uczniów do spaceru po parku.

Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce, liście i zbierały dary Pani Jesieni – kasztany, żołędzie, kolorowe liście.

Zajęcia - rok szkolny 2018/2019