Unicef
images/grupowe_4.jpg

Koordynator w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce w roku szkolnym 2017/2018
mgr Joanna Katarzyna Gajewska

Koordynator w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce w roku szkolnym 2016/2017
mgr Marta Dumała

„Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w roku szkolnym 2016/2017 zakończyła swój udział w projekcie edukacyjno-pomocowym UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”.

W ramach realizacji projektu, podczas przeprowadzonych zajęć edukacyjnych, Uczniowie zapoznali się z sytuacją swoich rówieśników z Mali. Porównali warunki jakie mają w swojej szkole z warunkami uczniów z Afryki. Wykorzystując wspomagającą i alternatywną komunikację rozmawialiśmy o ich wyjątkowej sytuacji materialnej i codziennych trudnościach.

Kolejnym etapem działań było przygotowanie książek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do przygotowywania książek, przeznaczonych na zbiórkę pieniędzy na rzecz kolegów z Mali. Nasze książki były wyjątkowe dzięki przetłumaczeniu wierszy, o tematyce dot. Afryki i jej mieszkańców, na symbole programów MÓWik i PCS. Są to specjalne oprogramowania na co dzień służące uczniom szkoły w porozumiewaniu się. Dodatkowo uczniowie „ Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej ozdobili swoje książki, co uczyniło je jeszcze piękniejszymi i kolorowymi.

W dniu 22. marca 2016r. zorganizowaliśmy wystawę książek przygotowanych przez uczniów oraz zbiórkę pieniędzy na rzecz akcji UNICEF. Odwiedzający w tym dniu szkołę goście, rodzice i przyjaciele w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci z Mali, wzbogacili swoje domowe biblioteczki o niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju książki.

Marta Dumała
Koordynator UNICEF