Home
images/grupowe_2018.jpg

Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważnym elementem w naszej egzystencji.. Dlatego też uczniowie dołączyli do programu edukacyjnego i konkursu „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”, którego organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Program ma na celu szerzenie wartości ekologicznych, dbanie o nasze naturalne środowisko oraz odkrywanie tajemnic przyrody z nowymi bohaterami Gangu Fajniaków, patronujący czterem tematycznym filarom konkursu – żywiołom ognia (Słońce Sonia), wody (Kropla Ksenia), ziemi (Drzewo Dobromir) i powietrza (Chmurka Celinka).

Na wspólne przygody uczniów zaprosiła Chmurka Celinka.

Nasi uczniowie wspólnie wyruszyli z nią w podróż ze światem natury w książce „Gang Fajniaków i Miasto Marzeń”. Następnie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych według scenariusza Ekozakątek – eksperymenty z powietrzem.

Poznali zasady prawidłowej segregacji śmieci, rozmawiali na temat długości rozkładania danych odpadów, a także wykonywali eksperymenty i doświadczenia związane z powietrzem, poznając tym samym jego właściwości. Uwieńczeniem zajęć była praca plastyczna związana z naszym żywiołem, a także otrzymanie przez uczniów Maskotek Fajniaków, które wywołały ogromne zadowolenie naszych uczniów.

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2015/2016

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2013/2014

 

Kronika - 2012/2013