Home
images/grupowe_2018.jpg

Dnia 02.12.2019r. świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Konkurencje i zabawy rozpoczęły się o godzinie 10:00, a głównymi prowadzącymi były nasze fizjoterapeutki, czyli Joanna Olesińska i Paulina Kaliszewska.

Na początku wszyscy zebraliśmy się na korytarzu, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwszą konkurencją były wyścigi w parach, polegające na jak najszybszym dotarciu od startu do mety. Rywalizacja była zacięta, a głównym zwycięzcą został Krzysztof Płodzich z Oddziału Przedszkolnego „Słoneczka”. Kolejną konkurencją było przeciąganie liny pomiędzy grupą pierwszą a drugą. W tej konkurencji Jury uznało remis dla obu grup.

Następnie przemieściliśmy się do głównej sali, gdzie pierwszą zabawą było w rytm muzyki uderzanie w gazetę. Na koniec tej zabawy z gazet uformowaliśmy kulki i bawiliśmy się w „śnieżną bitwę”. Kolejna zabawa była z dużą, kolorową chustą w kształcie koła. Kręciliśmy chustą nazywając kolory, robiliśmy „falę”, toczyliśmy piłkę po chuście, która trafiała do różnych osób, wachlowaliśmy chustą ze znajdującymi się na niej balonami i piłką, a na koniec nawet jednego uczestnika zabawy położyliśmy na chuście, a kilka osób zawijało leżącego jak w kołderkę!.

To była świetna zabawa.

Wszystkie konkurencje i zabawy wywołały wiele uśmiechu i radości ale też wymagały sporego wysiłku, dlatego każdy z uczestników w nagrodę otrzymał specjalnie na tę okazję przygotowany medal.

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2015/2016

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2013/2014

 

Kronika - 2012/2013