2 kwietnia 2019 r. przedszkolacy oddziału przedszkolnego „Słoneczka” z „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce skorzystali z gościnności i serdeczności Pan z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia Nr 3.

Dzieci miały możliwość poznać miejsce jakim jest biblioteka, jej zadania oraz funkcjonowanie.  Podopieczni dowiedzieli się także na czym polega praca Pań oraz wysłuchali opowiadań i bajek zaproponowanych przez gospodynie biblioteki. Przybyłym bardzo podobały się także, zaproponowane przez panie, książki i książeczki które dzieci chętnie oglądały.

Odbyte spotkanie  przyniosło obu stronom wiele ciekawych wiadomości i informacji, ponieważ przedszkolacy pod kierunkiem swojej wychowawczyni zaprezentowali paniom z biblioteki czytanie uczestniczące  czyli aktywne czytanie z udziałem dzieci, element komunikacji alternatywnej i wspomagającej.