Uczniowie "Kolorowej Szkoły" biorą udział w programie dla szkół "Mleko w szkole".

W związku z tym uczennice postanowiły dowiedzieć po co należy pić mleko i jakie produkty można otrzymać z mleka. Dziewczynki były mile zaskoczone, gdy zobaczyły na stole przeróżne rzeczy mleczne: jogurt naturalny i owocowy, kefir, żółty ser, masło, mleko, śmietana, twaróg, maślanka. Każdy produkt mogły spróbować i  powąchać. Uczennice były bardzo zadowolone,  że tyle pysznych i zdrowych rzeczy robi się z mleka.

Ustaliliśmy, że  mleko i produkty mleczne dbają o nasze  dobre samopoczucie, prawidłowe odżywianie, sprawność fizyczną i zdrowie. Dziewczynki zrobiły plakat: "Pij mleko, to będziesz: zdrowy, silny, będziesz mieć zdrowe zęby i kości." Na koniec zajęć pomalowały krowę i zrobiły jej piękne łaty.

Po tych wszystkich czynnościach nastąpiła miła chwila degustacji, wybranego przez siebie produktu mlecznego, które zjadły ze smakiem.
Pij mleko!
Pełne wapnia, witamin, soli mineralnych i innych substancji odżywczych, mleko i produkty mleczne dodają Ci sił w życiu codziennym.