Home
images/grupowe_2018.jpg

"Wspomnienia to niezapomiane chwile, najważniejsze co nam pozostaje".

19 czerwca 2019 roku w „Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Ostrołęce odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019 – informują Judyta Samsel i Małgorzata Ościłowska.

Był to szczególny dzień dla uczniów klas trzecich, którzy stali się dziś absolwentami Niepublicznego Gimnazjum
w Ostrołęce. W tym dniu nie mogliśmy też zapomnieć
o Jerzym Korzyńskim, który zakończył przygodę z Oddziałem Przedszkolnym „Słoneczka“ i Mateuszem Śliwieskim, który ukończył ósmą klasę "Kolorowej Szkoły" Szkoły Podstawowej.
Zaczynają się wakacje, w związku z tym nasi uczniowie w trosce o bezpieczeństwo i los naszej planety przygotowali widowisko muzyczne "Nasza Planeta".

W dniu dzisiejszym nie zabrakło też wielu wzruszeń, był to czas na wspominanie szkolnych perypetii naszych uczniów, prezentowanie zdjęć z minionych lat– informują Judyta Samsel
i Małgorzata Ościłowska.

W tym szczególnym dniu wszystkim życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji! – informują Judyta Samsel
i Małgorzata Ościłowska.

Pisali o nas:

www.to.com.pl
www.eostroleka.pl
www.terazostroleka.pl

15 czerwca 2019 r. w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce odbyło się Święto Rodziny. Nasi uczniowie ze swoimi rodzinami w pięknych, barwnych strojach uczestniczyli w tradycyjnym już „Dniu Rodziny”. Tematem przewodnim uroczystości był świat bajek i baśni. Wśród uczestników nie zabrakło księżniczek, czerwonego kapturka, wilka czy królowej śniegu.

Kadra "Kolorowej Szkoły" z okazji tego święta przygotowała artystyczną niespodziankę, inscenizację słowno - ruchową wiersza Jana Brzechwy „Kaczka  Dziwaczka”. Przedstawieniu towarzyszyła  muzyka znanych przebojów. Aktorzy swoim występem rozbawili przybyłych gości. Wszystkie prezentowane role przedstawione były w humorystyczny sposób. Artyści starali się, aby ten wyjątkowy dzień był dla uczniów oraz ich rodzin pełen wrażeń. Podczas występu słychać było okrzyki radości i oklaski.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnił  Wiceprezydent Miasta Ostrołęki - Pan Maciej Kleczkowski.
W dalszej części bajkowego spotkania  uczestnicy polecieli czarodziejskim dywanem do krainy w której czekały gry i zabawy.  Uczniowie ze swoimi rodzinami, chętnie brali udział w przygotowanych konkurencjach.

Następnie na uczestników czekał ciepły posiłek, sponsorem którego była „RESTAURACJA AUGUSTYNIAK” oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Na koniec podopieczni otrzymali podziękowania z rąk Dyrekcji.

Wszystkim składamy gorące podziękowania za wspólnie spędzony, bajkowy czas.

Pisali o nas:

www.ostroleka.pl
www.eostroleka.pl
www.to.com.pl

 


W dniu 19 czerwca 2019 roku przy okazji uroczystości Zakończenia roku szkolnego wręczono nagrody w szkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza laurka dla mamy”.

W dniu dzisiejszym odbyła się prezentacja C-Eye.

Pod okiem Pana Mirosława Smagieł i logopedy
z "Kolorowej Szkoły" Pani Marty Dumała uczniowie przez zabawę poznali tajniki obsługi C-Eye.

Mogliśmy poznać korzyści jakie wynikają z pracy na Cyber Oku przez dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które sterują urządzeniem używając jedynie ruchu gałek ocznych.

Uczniowie „Kolorowej Szkoły” od marca 2019 r. uczestniczą raz w tygodniu w warsztatach kulinarnych.

Poprzez wspólne kucharzenie nasi wychowankowie zdobywają umiejętności kulinarne, podstawową wiedzę na temat bezpiecznego zachowania podczas przygotowania posiłków, uczą się działania w grupie i dobrze się bawią.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Warsztaty kulinarne drogą do samodzielności” współfinansowanego ze środków Miasta Ostrołęki – działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Warsztaty będą realizowane do 07.12.2019 r.

4.06.2019r. do „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce przybyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - młodszy aspirant Aneta Waracka, aspirant Marcin Kujawa, posterunkowa Katarzyna Grzyb.
Celem wizyty było zapoznanie uczniów z pracą policjanta. Pani policjantka opowiedziała uczniom o swojej pracy, przypomniała numery alarmowe a także uczniowie mieli możliwość obejrzenia przyniesionych przez naszych Gości podstawowych akcesoriów policjanta.

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2015/2016

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2013/2014

 

Kronika - 2012/2013