12 kwietnia 2019 r. w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce odbyły się Regionalne Warsztaty Wielkanocne.

Pani Karolina oraz Pani Małgorzata przybliżyły uczniom kurpiowskie tradycje oraz zaprezentowały  ręczne wytwory związane z Wielkanocą – pisanki, palmy, wycinanki oraz kurpiowskie koronki.

Następnie uczestnicy wykonali piękne, kolorowe pisanki oraz stroiki wielkanocne.

Z dumą prezentujemy efekty pracy naszych uczniów.

1-3 kwietnia 2019 r.

Rekolekcje Wielkopostne

2 kwietnia 2019 r.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w "Kolorowej Szkole" Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce.

Celem tegorocznej edycji akcji, realizowanej pod hasłem „Autyzm. Na całe życie” jest uświadamianie odbiorców, że osoby z autyzmem żyją z nim do końca.

2 kwietnia 2019 r. przedszkolacy oddziału przedszkolnego „Słoneczka” z „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce skorzystali z gościnności i serdeczności Pan z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia Nr 3.

Dzieci miały możliwość poznać miejsce jakim jest biblioteka, jej zadania oraz funkcjonowanie.  Podopieczni dowiedzieli się także na czym polega praca Pań oraz wysłuchali opowiadań i bajek zaproponowanych przez gospodynie biblioteki. Przybyłym bardzo podobały się także, zaproponowane przez panie, książki i książeczki które dzieci chętnie oglądały.

Odbyte spotkanie  przyniosło obu stronom wiele ciekawych wiadomości i informacji, ponieważ przedszkolacy pod kierunkiem swojej wychowawczyni zaprezentowali paniom z biblioteki czytanie uczestniczące  czyli aktywne czytanie z udziałem dzieci, element komunikacji alternatywnej i wspomagającej.

27 marca 2019 r.

Wizyta Misia Bursztynka w szkole sprawiła dużo uśmiechu na twarzach dzieciaków.
Dzieci wysłuchały bajki o przygodach Misia, które przeczytał Staszek Orłowski, a na koniec wizyty wręczyły Misiowi swoje przepięknie wykonane prace.
Miś również przygotował upominki dla dzieci.