Home
images/grupowe_2018.jpg

3 grudnia obchodzimy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej właśnie okazji w Kolorowej Szkole zorganizowano niezwykłe warsztaty, podczas których młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół nr 5 mogła pomóc uczniom Niepublicznej Szkoły Podstawowej w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie z Kolorowej Szkoły życzliwie przyjęli w swoich progach starszych kolegów i zaprosili ich do wspólnego tworzenia niebanalnych ozdób świątecznych, anielskich rzeźb z masy solnej, niepowtarzalnych kart świątecznych, nietuzinkowo ozdabianych bombek choinkowych i nie tylko.

To spotkanie było bardzo ważne dla obu stron. Zajęcia pozwoliły dzieciakom z Kolorowej Szkoły otworzyć się w nowym dla nich rodzaju aktywności, a gimnazjalistom zapoznać się w praktyce z problemami i ograniczeniami, jakie niesie niepełnosprawność. Po raz kolejny udało się udowodnić, że współpracując – możemy więcej. Młodzież z Gimnazjum nr 5 zadeklarowała chęć współpracy z zaprzyjaźnioną placówką, do której chętnie będzie wracać. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie wspólne przygotowanie uroczystego spektaklu z okazji Dnia Babci i Dziadka - informuje szkoła.

Więcej zdjęć w szkolnej kronice. 

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2015/2016

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2013/2014

 

Kronika - 2012/2013