Home
images/grupowe_2018.jpg

 

Zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze zespołowe lub indywidualne

Organizowane są  na podstawie orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych zespołowych (lub indywidualnych) wydawanego na wniosek rodziców dziecka przez zespół działający w Poradni Psychologiczno-Pedagogiczną na okres np. 5 lat. Zajęcia takie w wymiarze 20 godzin tygodniowo przysługują dzieciom i młodzieży w wieku od 3-25 roku życia.

Codzienne działania wychowawczo - usprawniające prowadzone są w grupach 2-4 osobowych. W trakcie zajęć stosuje się indywidualizację pracy z uczniem.

Celem zajęć jest wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, rozwijanie zainteresowania otoczeniem oraz rozwijanie samodzielności w funkcjonowaniu w codziennym życiu, stosownie do ich możliwości psychofizycznych oraz indywidualnych potrzeb rozwojowych. Zajęcia prowadzi nauczyciel posiadający kwalifikacje określone w przepisach w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczyciela. Podczas zajęć opiekę również sprawuje pomoc nauczyciela, z wyjątkiem zajęć prowadzonych w domu rodzinnym.

 

 

 Zajęcia obejmują w szczególności:

 1. naukę nawiązywania kontaktów w sposób odpowiedni do potrzeb i możliwości dziecka;
 2. kształtowanie sposobu komunikowania się z otoczeniem na poziomie odpowiadającym indywidualnym możliwościom ucznia;
 3. usprawnianie ruchowe i psychoruchowe w zakresie dużej i małej motoryki, wyrabianie orientacji w schemacie własnego ciała i orientacji przestrzennej;
 4. wdrażanie do osiągania optymalnego poziomu samodzielności w podstawowych sferach życia;
 5. rozwijanie zainteresowania otoczeniem, wielozmysłowe poznawanie otoczenia, naukę rozumienia zachodzących w nim zjawisk, kształtowanie umiejętności funkcjonowania w otoczeniu;
 6. kształtowanie umiejętności współżycia w grupie;
 7. naukę celowego działania dostosowanego do wieku, możliwości i zainteresowań uczestnika zajęć oraz przejawianej przez niego aktywności.
Dla każdego ucznia opracowuje się indywidualny program zajęć, zawierający w szczególności:
 1. cele realizowanych zajęć;
 2. metody i formy pracy z uczniem;
 3. zakres współpracy z rodzicami (opiekunami prawnymi) ucznia zajęć.
 
 Indywidualny program zajęć opracowuje nauczyciel prowadzący zajęcia we współpracy z psychologiem oraz, w zależności od potrzeb, z innymi
specjalistami pracującymi z dziećmi i młodzieżą, na podstawie diagnozy oraz zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych.
 
 Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z: muzykoterapii, logopedii, rehabilitacji.
 
 
 

 Międzynarodowy Dzień Pizzy - 7 luty 2020 r.

Dnia 07.02.2020r. z okazji  zbliżającego się -  Międzynarodowego Dnia Pizzy uczniowie zespołu rewalidacyjno – wychowawczego przygotowali pizzę. Samodzielnie dokonywali wyboru składniki według własnych upodobań i smaków. Z przygotowaniem pizzy uczniowie poradzili sobie znakomicie.
Na koniec upragniony moment zajadanie i degustacja własnoręcznie upieczonej pizzy.  Uczniom bardzo smakowało!
Podczas zajęć kulinarnych uczniowie rozwijali swoje zmysły, samodzielność, kreatywność, motorykę małą, a także kształtowali swoje umiejętności komunikacyjne.


Dzień herbaty - grudzień 2019 r.

W  poniedziałek 16 grudnia obchodziliśmy  „Dzień herbaty”. Świętując ten dzień odwiedziliśmy pobliską herbaciarnię „Czas na herbatę” w, której pracuje mama naszej uczennicy.  Poznaliśmy różne rodzaje herbat , które różnią się wyglądem oraz zapachem. Otrzymaliśmy od Pani Agnieszki pyszną herbatkę, którą degustowaliśmy w szkole, jej aromat unosił się po całej sali.

W tym dniu  było dużo przyjemnych wrażeń!

 

Jesienne drzewo z przyprawami - stymulacja węchowa - październik 2019 r.


 Zabawy sensoryczne z galaretką - maj 2019


Koszyczek wielkanocny - kwiecień 2019 r.


 Pisanki wielkanocne - kwiecień 2019 r.


Książka sensoryczna - marzec 2019 r.

Ćwiczenie motoryki małej - marzec 2019 r.

motoryka mała:
 • ćwiczenie motoryki małej poprzez zabawy w wodzie,
 • poznanie wrażeń termicznych,
 • uderzanie dłońmi o powierzchnię wody,
 • wyciąganie przedmiotów,
 • przelewanie oraz wyciskanie wody z gąbki.
 

 Deser walentynkowy - luty 2019 r.


 Zimowe drzewo z puszystej farby - styczeń 2019 r.


 Przygotowanie stołu wigilijnego - grudzień 2018 r.

Święta tuż – tuż, zespół rewalidacyjno – wychowawczego przygotował wigilijny stół, wyklejając go fotografiami tradycyjnych potraw. Podczas przygotowań uczniowie nakryli stół zastawą, nie zapominając o jednym dodatkowym nakryciu przeznaczonym dla niespodziewanego gościa.
Aby podtrzymać tradycję, wspólnie przygotowaliśmy kompot wigilijny z suszonych owoców, którego aromat unosił się po całej sali.
Był to dzień pełen wrażeń, który wprowadził nas w atmosferę nadchodzących świąt  - informuje Karolina Kozłowska oligofrenopedagog.


 "Zaczarowane pudełko" - poznajemy skarby Świąt Bożego Narodzenia - grudzień 2018 r.

Podczas zajęć rewalidacyjno – wychowawczych poznaliśmy „zaczarowane pudełko”,
w którym znajdowały się skarby przypominające o nadchodzących świętach -  Świętach Bożego Narodzenia, min. sianko, świerk, bombki, jemioła, opłatek, pierniczki, płyta z kolędami,  suszone pomarańcze, laski cynamonu.
W dalszej części zajęć uczniowie zrobili stroik bożonarodzeniowy wykorzystując wybrane przedmioty z „zaczarowanego pudełka” – informuje Karolina Kozłowska oligofrenopedagog.


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - wykonanie plakatu przez uczniów - 20 listopada 2018 r.


Godło Polski - praca plastyczna z kolorowego ryżu - listopad 2018 r.


Pieczemy muffinki - październik 2018 r.

Dzień Dyni

W dniu 10 października 2018 r. na zajęciach rewalidacyjno – wychowawczych poznaliśmy urodziwe warzywo jakim jest dynia- informuje Karolina Kozłowska oligofrenopedagog.
Na początku aby zapoznać się z tematem zajęć odsłuchaliśmy wiersza nagranego na tablet pt. „Dynia”. Następnie uczniowie odpowiadali na pytanie poprzez naciśnięcie komunikatora. Poznaliśmy różne odmiany, kształty oraz wielkości używając piktogramów (mała, duża) tego ciekawego warzywa. W dalszej części zajęć uczniowie chętnie brali udział w zabawach z udziałem dyni: dekoracja dyni – dopasowanie konkretu do ilustracji. W tym dniu nie zabrakło zabaw ruchowych takich jak: dyniowe kręgle oraz slalom dyniowy.   Zobaczyliśmy również co kryje w sobie dynia – wspólnie wydrążyliśmy miąższ, było to nowe doświadczenie dla uczestników.
Uczniom bardzo podobały się prezentowane suszone pestki dyni, chętnie je dotykali oraz przesypywali. Na koniec degustowaliśmy dżem z dyni, który bardzo smakował uczniom.
Ten dzień przyniósł uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń oraz ciekawych doświadczeń- informuje Karolina Kozłowska oligofrenopedagog.

fot. „Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce.

Pudełka sensoryczne  - wspomnienia z wakacji. Pobyt nad morzem oraz leśne wędrówki
wrzesień 2018 r.

Praca plastyczna pt. "Soczysty arbuz"
wrzesień 2018 r.
Zajęcia kulinarne - robimy ciasto z truskawkami
15 czerwca 2018 r.
Stymulacja smakowa - robimy sałatkę warzywną
8 czerwca 2018 r.

Poznajemy warzywa - wycieczka do warzywniaka
7 czerwca 2018 r.
Pudełko sensoryczne- WIOSNA- prace w ogrodzie
maj 2018 r.
Wiosna w parku
kwiecień 2018 r.
W poszukiwaniu wiosny - spacer do parku
kwiecień 2018 r.
Zielony deser - wiosenne muffinki ze szpinakiem
marzec 2018 r.
 

Zimowy krajobraz
styczeń 2018 r.


Bombki Bożonarodzeniowe
grudzień 2017 r.


Sensoryczna praca plastyczna pt. "Kolorowe drzewa"
listopad 2017 r.

W listopadzie uczniowie zespołu rewalidacyjno- wychowawczego wykonali sensoryczną pracę plastyczną pt. „Jesienny krajobraz”.
Podczas powstawania prac zostały zaangażowane zmysły: wzroku, węchu, dotyku. Przy ich pomocy poznaliśmy kolor, zapach oraz fakturę takich produktów jak kurkuma, kawa, czerwona papryka, chlorella, kasza jaglana, cynamon oraz przyprawa jarzynowa.
Świetnie się przy tym bawiliśmy a efekty naszej pracy widać na załączonych zdjęciach!

Karina Paula Piórkowska
oligofrenopedagog

 

Przetwory - konfitura gruszkowa
październik 2017 r.

W ostatnich dniach uczniowie zespołu rewalidacyjno - wychowawczego podjęli się niecodziennego zadania: przygotowaliśmy konfiturę gruszkową z dodatkiem karmelu i wanilii.
Rozpoczynając zajęcia przypomnieliśmy sobie jaki kolor, kształt, zapach i smak charakteryzuje gruszkę.
Następnie przystąpiliśmy do dzieła: kroiliśmy gruszki, dodawaliśmy poszczególne składniki, mieszaliśmy je, a później doglądaliśmy już tylko, aby konfitura się nie przypaliła. Na smakowanie natomiast przyszedł czas następnego dnia. Nikogo nie trzeba było długo namawiać. :)
Poczęstowaliśmy również koleżanki i kolegów ze szkoły serwując biszkopty z przygotowaną przez nas konfiturą. Jesteśmy z siebie bardzo dumni, ponieważ wszystkim smakowało! – informuje Karina Paula Piórkowska oligofrenopedagog.


Wyruszamy na poszukiwania jesieni
17 października 2017 r.

Korzystając z przepięknej pogody, wybraliśmy się na poszukiwanie Jesieni. Rozmawialiśmy o niej podczas zajęć „Porannego Kręgu” już od kilku tygodni. Postanowiliśmy więc sprawdzić czy zawitała do pobliskiego parku.
W trakcie spaceru obserwowaliśmy kolorowe drzewa, dotykaliśmy różnobarwnych liści i sprawdzaliśmy ich fakturę, wsłuchiwaliśmy się w szum wiatru, odgłosy ptaków oraz cieszyliśmy się ciepłymi promieniami jesiennego słońca. Jednym słowem- poczuliśmy jesień naszymi zmysłami – informuje Karina Paula Piórkowska oligofrenopedagog.
fot. „Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce


Jabłka w cieście - jesienne zajęcia kulinarne
wrzesień 2017 r.
 

Truskawki
czerwiec 2017 r.
 

Wiosenne malowanie
kwiecień 2017 r.

 Sadzimy hiacynty
marzec 2017 r.
  

Karmnik
luty 2017 r.
 

Poranny krąg - ZIMA
styczeń 2017 r.
 

Szopka Bożonarodzeniowa
W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie zespołu rewalidacyjno- wychowawczego wykonali figurki do Szopki Bożonarodzeniowej. Wszyscy bardzo się starali i z ogromnym zaangażowaniem wybierali kolory, materiały i łączyli wszystkie elementy, aby efekt końcowy prezentował się tak, jak na załączonych zdjęciach.

Bawimy się liśćmi
listopad 2016 r.

Zajęcia "Kolorowe pudełko"
listopad 2016 r.

Zajęcia - malujemy jesienne liście
październik 2016 r.

Zajęcia - przesadzamy wrzosy
październik 2016 r.

Zajęcia - metoda malowania 10 palcami
wrzesień 2016 r.

Zajęcia - sadzimy wiosenne kwiaty
kwiecień 2016 r.

Zajęcia - usprawnienie motoryki małej poprzez zabawę z kisielem
kwiecień 2016r.

 
Zajęcia:
- wyjście na pocztę,
- wysłanie kartek wielkanocnych do nieobecnych koleżanek z grupy


marzec 2016r.
Zabawy materiałami sypkimi
luty 2016r.
Nasza Zima Biała
styczeń 2016r.
 
Pejzaż zimowy
styczeń 2016r.
 
Poranny Krąg - stymulacja polisensoryczna według pór roku "ZIMA"
grudzień 2015r.

Metoda stymulacji polisensorycznej według pór roku polega na pobudzaniu wszystkich zmysłów dziecka za pomocą symboli podstawowych, których źródłem jest świat przyrody.

Są to takie symbole jak: żywioły, barwy, zapachy, smak, wrażenia dotykowe i termiczne, które przyporządkowane zostały określonej porze roku.Symbole te zmieniają się cyklicznie w zależności od pory roku, stąd nazwa metody.

Cele metody:

1. Stymulacja wielozmysłowa połączona z rytualizacją czynności.
2. Budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa, któremu służy utworzenie kręgu i ten właśnie rytuał, którego reguły są wychowankom dobrze znane. Każdy element porannego kręgu staje się z czasem dla dziecka przewidywalny, a więc bezpieczny.
3. Komunikacja na poziomie niewerbalnym opierająca się głównie na języku znaków i symboli.
4. Prowokowanie komunikacji na poziomie werbalnym.
5. Inicjowanie i podtrzymywanie kontaktu wzrokowego z dzieckiem.
 
Ozdoby choinkowe
- bombki z materiałów sypkich
grudzień 2015r.
     
Poznajemy smaki owoców
listopad 2015r.
 
    
     fot. Michał Nerwiński
Poznajemy kształt i kolor jabłka
październik 2015r.
    
    
Zabawa z wodą
październik 2015r.
     fot.Michał Nerwiński

Zajęcia - Poranny Krąg "Jesień" - październik 2015r.

- stymulacja polisensoryczna według pór roku
- poznawanie świata przyrody jesienią,
- jej żywiołu (powietrze),
- barwy (żółta),
- dźwięku (dzwony),
- zapachu (lawendowy).
 
Zajęcia Poranny krąg
-stymulacja polisensoryczna według czterech pór roku
Zajęcia Nr 2
"Poranny Krąg"
rok szkolny 2014/2015
I półrocze
Zajęcia Nr 3
II półrocze
rok szkolny 2014/2015
 
 

Zajęcia
rok szkolny 2014/2015
maj 2015r.

Zajęcia
czerwiec 2015r.

 

 

 

  Święto Zmarłych
1 listopada 2018 r.
     
 

 I Komunia Święta
10 czerwca 2018 r.

     
           
 
Jasełka
Dnia 15 grudnia 2017 roku w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole odbyły się Jasełka. W przedstawieniu jasełkowym aktorami byli nauczyciele i pracownicy. Uczniowie tym razem zapowiadali kolejne postacie grając na instrumentach muzycznych. Przedstawienie pozostawiło w naszych sercach niezapomniane wrażenia.
Wspólne śpiewanie kolęd przybliżyło atmosferę oczekiwanych z niecierpliwością Świąt Bożego Narodzenia.
Gościom jesteśmy wdzięczni za przybycie i umilenie swoją obecnością tego niezwykłego wydarzenia.
Życzymy wesołych Świąt
 
Joanna Katarzyna Gajewska
Joanna Saj Barbara
Ewa Dudzińska
 
 
Konkurs szopka Bożonarodzeniowa 
 

Dnia 15.12.2017r. podczas uroczystości Jasełek, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu szkolnego pt. „Najbardziej oryginalna szopka Bożonarodzeniowa”. Szopki przygotowane przez uczniów i przedszkolaków „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej były przepiękne. Każda szopka miała w sobie coś wyjątkowego. Jury podczas głosowania miało trudny wybór, gdyż każda z szopek urzekała swoim wyglądem i sposobem wykonania. Jury oceniało szopki pod względem oryginalności, pomysłowości, kreatywności oraz estetyki wykonania. Nagrody dla uczniów ufundowało Stowarzyszenie „Dajmy razem szansę".

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
• III miejsce zdobyła Julia Ruszczyk oraz Aleksander Odzijewicz,
• II miejsce zajęła szopka przygotowana przez Mateusza Bakułę,
• I miejsce zdobyła Julia Szok.

Za udział w konkursie dyplomy oraz upominki otrzymali także: Patrycja Krukowska, Wojciech Surkont, Krzysztof Płodzich.
Nagrody i dyplomy dla uczniów zostały uroczyście wręczone przez dyrektor „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznego Gimnazjum Panią Grażynę Ciszkowską oraz przez Prezes Stowarzyszenia „Dajmy razem szansę” Panią Małgorzatę Szafrańską, a także przez ks. mgr Zbigniewa Grodzkiego.
W ramach podziękowań za przybycie, przemówienie oraz zwrócenie się z miłym słowem do zebranych podczas uroczystości Jasełek, została wręczona szopka Julii Szok, uczennicy „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce, która zajęła I miejsce w konkursie dla
ks. mgr Zbigniewa Grodzkiego.
Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie serdecznie gratulujemy.

fot. "Kolorowa Szkoła" Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ostrołęce
 
 
Pamiętamy o zmarłych
listopad 2017 r.
 • poznanie tradycji związanych ze Wszystkimi Świętymi
 • wdrażanie do czczenia pamięci o zmarłych
     
 
Rekolekcje Wielkopostne
27-29 marca 2017 r.
     
 
Środa popielcowa
marzec 2017 r.
     
 
Święto  zmarłych
październik 2015 r.
     
 
Pamiętamy o zmarłych
 • wykonanie wieńca
 • złożenie go przy pomniku
październik 2014 r.
     
 

Pamięć o tych, co odeszli

 październik 2014 r.

     

Koordynator w roku szkolnym 2018/2019 - Pani Joanna Zięba

 

„Kolorowa Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w roku szkolnym 2016/2017 zakończyła swój udział w projekcie edukacyjno-pomocowym UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”.

W ramach realizacji projektu, podczas przeprowadzonych zajęć edukacyjnych, Uczniowie zapoznali się z sytuacją swoich rówieśników z Mali. Porównali warunki jakie mają w swojej szkole z warunkami uczniów z Afryki. Wykorzystując wspomagającą i alternatywną komunikację rozmawialiśmy o ich wyjątkowej sytuacji materialnej i codziennych trudnościach.

Kolejnym etapem działań było przygotowanie książek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do przygotowywania książek, przeznaczonych na zbiórkę pieniędzy na rzecz kolegów z Mali. Nasze książki były wyjątkowe dzięki przetłumaczeniu wierszy, o tematyce dot. Afryki i jej mieszkańców, na symbole programów MÓWik i PCS. Są to specjalne oprogramowania na co dzień służące uczniom szkoły w porozumiewaniu się. Dodatkowo uczniowie „ Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej ozdobili swoje książki, co uczyniło je jeszcze piękniejszymi i kolorowymi.

W dniu 22. marca 2016r. zorganizowaliśmy wystawę książek przygotowanych przez uczniów oraz zbiórkę pieniędzy na rzecz akcji UNICEF. Odwiedzający w tym dniu szkołę goście, rodzice i przyjaciele w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci z Mali, wzbogacili swoje domowe biblioteczki o niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju książki.

Marta Dumała
Koordynator UNICEF


Ostrołęka 2016 r.

 

Certyfikat Unicef
27 kwietnia 2018 r.
   
Dyplom
11 września 2017 r.
   
Certyfikat Unicef
28 kwietnia 2016 r.
     
Robimy książeczki
marzec 2016 r.
     

Praca logopedy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną ukierunkowana jest na cały proces nabywania kompetencji komunikacyjnych. Komunikację, mowę i język ujmujemy razem, jako współwystępujące i kształtujące cały system porozumiewania się ludzi. Kluczowym celem terapii logopedycznej w szkole jest dążenie, by dziecko jak najszybciej opanowało system języka na poziomie pozwalającym porozumiewanie się, w stopniu możliwym do osiągnięcia w warunkach danej niepełnosprawności.

Realizacja zakładanych celów terapeutycznych wymaga poszukiwania skutecznych form i metod oraz dostosowania ich do indywidualnych potrzeb dziecka z uwzględnieniem jego możliwości rozwojowych. W szkole terapia logopedyczna prowadzona jest indywidualnie. W zakres terapii wchodzą również grupowe zajęcia komunikacyjne "Gaduły" w każdym oddziale klasowym.

Terapia logopedyczna naszych uczniów opiera się na:

 • poprawie funkcji pokarmowych (trening gryzienia, żucia i połykania);
 • usprawnianiu funkcji słuchowych (kształcenie uwagi słuchowej oraz uwrażliwianie słuchu fonemowego);
 • stymulacji narządów artykulacyjnych;
 • ćwiczeniach praksji oralnej, pogłębianiu oddechu i wydłużaniu fazy wydechowej, wzmacnianiu fonacji;
 • wywoływaniu głosek i wprowadzaniu ich do mowy spontanicznej;
 • korygowaniu wad wymowy;
 • ćwiczeniach poprawiających dykcję.

Ponadto terapia obejmuje wszystkie zaburzone funkcje dziecka, a szczególnie te, które mają bezpośredni lub pośredni związek z mową jak: ćwiczenia dużej i małej motoryki, koordynacja słuchowo – wzrokowo – ruchowa, analiza i synteza wzrokowa, szeregowanie, umiejętność dokonywania kategoryzacji, ćwiczenia pamięci (nauka wierszy).

Metody stosowane w terapii logopedycznej:

 • Komunikacja wspomagająca i alternatywna (gesty MAKATON, zdjęcia, system obrazkowy Mówik oraz PCS);
 • Stymulacja logopedyczna;
 • Ustno-twarzowa terapia regulacyjna (oparta na elementach metody Castillo Morales`a, masaż logopedyczny);
 • Terapia behawioralna (elementy);
 • Metoda Dennisona (elementy);
 • Zabawy paluszkowe (zabawa naprzemienna);
 • Muzykoterapia.

mgr Marta Dumała - logopeda

 

Logopedia w roku szkolnym 2017/2018
Gadułki - grupowe zajęcia komunikacyjne z logopedą
Bałwanek
styczeń 2016r.
Logopedia w roku szkolnym 2015/2016
    
Logopedia w roku szkolnym 2014/2015
   
Logopedia w roku szkolnym 2013/2014
   
       

 W szkole mogą być tworzone oddziały przedszkolne realizujące program wychowania przedszkolnego zgodnie z § 5 ust. 6. załącznika nr 2 Ramowy statut publicznej szkoły podstawowej rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. nr 61, poz. 624).

W szkole rekrutacja trwa przez cały rok szkolny

 

Drodzy rodzice!

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Jeśli nasze idee oraz oferta edukacyjna są zgodne z Państwa oczekiwaniami, zapraszamy do zapisania dziecka do naszej placówki.

Oferta dla dzieci w wielu przedszkolnym (od 3 lat).

W odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne zgłaszane wielokrotnie do szkoły informujemy, że w roku szkolnym 2014/2015 uruchomiliśmy w naszej placówce oddział przedszkolny. Oferta dla dzieci w wielu przedszkolnym (od 3 lat).

 BEZPŁATNY

Oddział przedszkolny

w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej

Szkole Podstawowej w Ostrołęce

  TRWA
REKRUTACJA
do
Bezpłatnego
Oddziału Przedszkolnego
w "Kolorowej Szkole"
Niepublicznej Szkole Podstawowej

na rok szkolny

2018/2019

Możesz swoje dziecko zapisać do oddziału przedszkolnego już teraz, pamiętaj liczba miejsc jest ograniczona.

Aby zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego należy:

 1. Skontaktować się z dyrekcją szkoły.
 2. Posiadać orzeczenie wydane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną o potrzebie kształcenia specjalnego stwierdzające niepełnosprawność sprzężoną (niepełnosprawność ruchową, autyzm, Zespół Downa, Zespół Retta, niepełnosprawność intelektualną umiarkowanego lub znacznego stopnia).
 3. Dostarczyć wypełnioną Kartę zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego - kartę należy pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły.

 

Karta zapisu

 

Co oferujemy w oddziale przedszkolnym?

 • bezpłatny udział w zajęciach,
 • muzykoterapię,
 • zajęcia z psychologiem,
 • zajęcia z logopedą,
 • zajęcia z rehabilitantem.

Organizację pracy oddziału przedszkolnego określa ramowy rozkład dnia ustalony przez dyrektora na wniosek rady pedagogicznej, z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy. Na podstawie ramowego rozkładu dnia nauczyciel (nauczyciele), któremu powierzono opiekę nad danym oddziałem, ustala dla tego oddziału szczegółowy rozkład dnia, z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań dzieci [§ 9 ust. 1 i 2 załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624, z późn. zm.)].

 

    

  Rok szkolny 2017/2018          
  marzec 2014 r.          
  październik 2013 r.            
               fot. Michał Nerwiński
  październik 2013 r.          
               fot. Michał Nerwiński
szukaj

 "Kolorowa Szkoła" Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
 07-409 Ostrołęka

   
 telefon

 tel. 508 86 18 55

   
 internet

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

mapka

Najczęściej czytane

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2015/2016

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2013/2014

 

Kronika - 2012/2013