Home
images/grupowe_2018.jpg

W dniach od 07.08.2017 do 11.08.2017 Stowarzyszenie „Dajmy razem szansę” zorganizowało w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej w Ostrołęce półkolonie pt. “Chcę żyć jak inni” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych – uczniów „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce.

Głównym celem półkolonii jest i była dobra zabawa uczestników, rozwijanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych.

Pragnęliśmy pokazać społeczności lokalnej, że osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak osoby zdrowe. Choć nie używają mowy, komunikują się w sposób pozawerbalny co mogły zaprezentować w galerii handlowej dokonując zakupów (wybór najładniejszej bluzki, apaszki, dezodorantu, czapki) w kawiarni (wybierając smaki loda lub ciastka), podczas warsztatów pizzowych w Pizzeri FRANGOS (wybierając składniki pizzy) jak również w Akademii Sportu Gorilla poznając różne rodzaje sportów.

Z twarzy naszych podopiecznych nie znikał uśmiech. Po dniu pełnym wrażeń wracali do domów i dzielili się z bliskimi swoimi przeżyciami.

Półkolonie - warsztaty uspołeczniające Stowarzyszenia "Dajmy razem szansę" zorganizowało przy finansowym wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w ramach konkursu działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Media o naszych półkoloniach:
www.eostroleka.pl
www.moja-ostroleka.pl

 

Kontakt

"Kolorowa Szkoła"
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

 ul. Poznańska 34/36
07-409 Ostrołęka

tel. 508 86 18 55

Kronika - 2016/2017

Kronika - 2015/2016

Kronika - 2014/2015

Kronika - 2013/2014

 

Kronika - 2012/2013